Kanoe.cz

V deštivém Marrkleebergu získali juniorští kajakáři zlato

Čeští slalomáři vybojovali na Mistrovství Evropy v Německu čtyři medaile v závodě tříčlenných hlídek. Tři kovy získali juniorské týmy a poslední medaili přidala hlídka deblířů do třiadvaceti let. Obrovským úspěchem je zisk titulu evropských šampionů pro trio kajakářů Ondřej Cvikl, Jaroslav Strnad a Jiří Prskavec.

Juniorští kajakáři prošli bez zaváhání dopolední kvalifikací, ve finále zajeli čistou jízdu a s přehledem vyhráli. Další dvě juniorské medaile mají bronzový lesk a postarali se o ně kajakářky a singlkanoisté. Pro kajakářskou trojici Karolína Galušková, Pavlína Zástěrová a Anna Bustová má medaile trochu hořkou příchuť, když výsledek jejich hlídky zatížilo padesát vteřin po neprojetí branky. Na druhou stranu by však děvčata ani po odečtení penalizace neposkočily před vyrovnané týmy Německa a Velké Británie, které berou zlato a stříbro. Singlové trio Martin Říha, Michal Pešek a Radim Božek zajelo dobrou jízdu a bronz byl dnes jejich maximem. Čtvrtou českou medaili získal jediný tým třiadvacítek a je jí stříbro  pro deblíře Jonáš Kašpar – Marek Šindler, Ondřej Karlovský – Jakub Jáně a Robert Gotvald – Jan Vlček. Češi podlehli jen domácímu výběru Německa.

    Poslední účastí ve finále bylo vystoupení juniorské hlídky deblkanoistů, která dojela čtvrtá. Zbylé tři hlídky třiadvacetiletých slalomářů zůstaly v kvalifikaci. Mrzet může zejména chyba  kajakářů, kteří patřili k favoritům soutěže. Našemu triu však nevyšla souhra, Jan Vondra se srazil s Vítem Přindišem, načež následovala padesátka a konec nadějí. V propršeném závodě plném protestů a nejasností, kdy technika organizátorů více nefungovala než fungovala dojely kajakářky šesté, singlíři obsadili sedmou příčku a kajakáři skončili na celkovém 12. místě. Zítra MEJ a ME23 vyvrcholí individuálními semifinálovými a finálovými jízdami.

Výsledky závodů najdete na stránkách s on.line výsledky: http://www.123result.com/LiveVideo.aspx?EventId=156&User=leipzig&Season=CS_2010 .
Posléze budou výsledky ke stažení na adrese: http://www.markkleeberg2010.de/en-d/?q=node/32

Zbylý program MEJ a ME23:
Sobota 7. 8. 2010
   
11.30 – 15.30    Semifinále individuálního závodu juniorů a třiadvacítek

17.00 – 19.30    Finále individuálního závodu juniorů a třiadvacítek
20.00                 Vyhlášení výsledků

Stránky MEJ a ME23: http://www.markkleeberg2010.de/en-d/

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia