Kanoe.cz

Hilgertová vykročila vítězně

První mezinárodní prověrky vodních slalomářů ovládla Štěpánka Hilgertová. Na stupně vítězů úvodního Světového poháru ve slalomu roku 2006 ji doprovodila třetí Irena Pavelková. V kategorii debl kanoistů získala bronzovou medaili posádka Marek Jiras a Tomáš Máder. Celkově velice úspěšné vystoupení českých vodních slalomářů podtrhlo dalších pět finálových účastí.
Úvodní Světový pohár se konal na olympijské trati v řeckých Aténách. Jeden z mála mimoúrovňových vodních kanálů přivítal slalomáře z celého světa. Mezi nimi se neztratili vodáci z Čech. Víkendový program vyvrcholil nedělními semifinálovými a finálovými jízdami. Dopolední semifinálové jízdy absolvovalo všech 12 českých lodí. Do odpoledních finálových jízd postoupilo osm z nich. První finálovou kategorií byl kajak žen.  V ní nastoupily všechny české slalomářky. Ale nebylo to jednoduché. Štěpánka Hilgertová postoupila do finále až po českém protestu. V prvních semifinálových výsledcích měla Hilgertová padesát trestných sekund. Česká výprava okamžitě podala protest. Zasedla jury závodu a i na základě video záznamu provedla málo vídanou korekci výsledků. Štěpánce Hilgertové bylo smazáno padesát trestných sekund a cesta do finále byla volná! Štěpánka byla po semifinále na šestém místě. Ovšem riskantní finálová jízda jí „sedla“. Nejrychlejší čas a posun na první pozici! A podobně si vedla i další česká závodnice. Irena Pavelková šla do finále z páté příčky. Finálové zlepšení jí vyneslo až na bronzový stupínek. Marie Řihošková potvrdila český úspěch osmým místem. A tak hned první finálová kategorie přinesla pro české barvy dvě medaile!
Světový pohár pokračoval kategorií singl kanoistů. Před branami finále skončili Jan Mašek (12. místo) a Stanislav Ježek (19. místo). A tak čest našich singlířů zachraňoval osamocený Tomáš Indruch. Vynikající druhou jízdou poskočil z devátého místa po semifinále na konečnou pátou příčku.
            Třetí kategorie na programu nedělních bojů byl kajak mužů. Tradičně nejvyrovnanější kategorii po semifinálové jízdě dominoval Tomáš Kobes! Radost pokazily nezdary dalších dvou našich borců. Lukáš Kubričan i Ondřej Raab neprojeli shodně po dvou brankách a stobodová penalizace je odsunala až na samé výsledkové dno. A tak se pozornost ve finále soustředila na Tomáše Kobese. Razantní a rychlá jízda by stačila na celkově druhé místo. Ale... Tomáš v jedné z branek chyboval a projel ji dvakrát! Což podle pravidel je stejné jakoby ji neprojel ani jednou. Následoval proto padesátivteřinová „bonifikace“ a odsun na poslední desáté místo.
Debl kanoisté pak uzavírali program Světového poháru v Aténách. Z A – týmu bojovali pouze Marek Jiras a Tomáš Máder. Neúčast posádek Jaroslav Volf - Ondřej Štěpánek a Jaroslav Pospíšil – Jaroslav Pollert  otevřela cestu do Řecka pak dalším dvojicím z B týmu. Ovšem do finále postoupili všechny lodě označené písmeny CZE.  Z prvního místa do boje o medaile šli Jiras s Máderem. Velice kvalitní výkon pak potvrdila závěrečná jízda. Třetí místo a třetí medaile z Atén putuje do České republiky zásluhou posádky Marek Jiras a Tomáš Máder. Velkým překvapením bylo osmé místo posádky Václav Hradílek a Štěpán Sehnal. Devátou pozici vybojovali Lukáš Přinda a Marek Vladař .
           
            „První velké závody ukázaly, že  v přípravě na domácí MS jdeme správnou cestou. Vypíchl bych výkony medailistů. A další finálové účasti napovídají, že se nejednalo o náhody.“ Hodnotil výkony našich borců reprezentační trenér Jiří Pultera.
Výsledky naleznete zde.
 
David Knebel Inspiration spol. s r.o., public relations
P. S. V případě jakýchkoliv Vašich dotazů mě neváhejte kontaktovat.
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů