Kanoe.cz

Mistrovství ČR ve sjezdovém sprintu a 9. závod ČP

V neděli se pod lipenskou přehradou odehrálo Mistrovství ČR ve sjezdovém sprintu. Na náročné trati mezi Lipnem a Loučovicemi se o medaile poprala celá naše špička. Jedinou výjimkou byla neúčast Michaly Strnadové (Bohemians Praha), která ještě minulý týden bojovala na MS v rychlostní kanoistice.
Ta podle svých slov dala šanci ostatním holkám a dodala jim motivaci před další sezónou. Této možnosti beze zbytku využila Kateřina Vacíková (SK UP Olomouc) a obhájila titul z loňského roku. Za Vacíkovou se seřadili úspěšné juniorky z prázdninového MSJ. Stříbro putuje zásluhou Petry Balatkové do Litovle a bronz patří juniorské Mistryni světa Anně Zástěrové z Písku.
 
            Svou formu prokázal i fenomenální sprinter Tomáš Slovák. Ten zvítězil ve všech letošních krátkých závodech ČP a ani na Lipně tomu nebylo jinak. Do druhé jízdy sice vstupoval z netradiční, tedy 2. pozice. Nakonec však nenechal nikoho na pochybách, kdo že to vládne českému sprintu a získal titul před Kamilem Mrůzkem z Dukly a Davidem Kneblem
Z Olomouce.
 
            Podobně jako Slovák na kajaku je letos téměř neporazitelný Lukáš Uncajtík (Obal Pardubice) na singlkánoi. Podobně jako Slovák i on útočil zezadu. V první jízdě totiž musel předvést eskymácký obrat a figuroval až za Janem Nesetem z TJ VS Litovel. Nakonec však i Uncajtík porazil všechny soupeře a raduje se z prvního sprintového titulu v kariéře. Stříbro vypádloval Neset a bronz patří Tomáši Kejklíčkovi z Obalu Pardubice.
 
            Poslední kategorií, která vyjela na trať, byly deblkánoe. Titul putuje do Bohemians Praha respektive Klášterce nad Ohří díky dvojici Marek Šálek – Jan Říha. Stříbro získala další složená posádka Roman Mornštejn (Obal Pardubice) a Petr Veselý (Dolní Kounice). No a aby se to nepletlo i bronz se rozdělí do dvou oddílů. David Lisický (SK UP Olomouc) a Jan Vlček (OP Prostějov) sice vedli po první jízdě. Druhé kolo jim však evidentně nesedlo a propadli se vzad.
 
            Před nedělním Mistrovstvím republiky se bojovalo v sobotu na čtyř kilometrové trati v dlouhém sjezdu. Tento závod se, stejně jako nedělní sprint, započítává do nominace na MS 2006. To se bude konat na konci května v anglickém Walesu. Po prvních nominačních závodech to vypadá, že nic moc nového se ve složení reprezentačního družstva nestane. Neúčast Strnadové přinesla druhé víkendové vítězství Kateřině Vacíkové. Suverénně si v dlouhém závodě počínal i Kamil Mrůzek, který bezpečně zvítězil mezi kajakáři a vítězství si po problémech na trati vyjel i Lukáš Uncajtík na singlkánoi. Jeho největší rival Jan Neset naopak okusil vltavskou vodu velmi zblízka, když opustil svůj stroj a závod nedokončil. Mezi deblkánoisty triumfovala posádka David Lisický a Jan Vlček.
 
            Po víkendu skončila hlavní sezóna pro seniorské sjezdaře. Juniory ještě příští víkend čeká Mistrovství republiky ve sprintu a MČR  družstev v Žimrovicích u Opavy.
 
Výsledky MČR ve sjezdu naleznete zde 
Výsledky 9. ČP v dlouhém sjezdu naleznete zde
 
Celkové pořádí Českého poháru ve sjezdu  52,1 kB

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Výsledky mezinárodní

Canoe ICF
results & rankings

Archiv výsledků
canoeslalom.net

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia