Kanoe.cz

2. ČP žáků ve sjezdu - Water Challenge Cup

Ve dnech 21. – 22.5. 2005 se uskutečnil již druhý závod Českého poháru žáků – Water Challenge Cupu. Sobotní dvoukolový sprint se konal na speciálně vybojkované trati, ve večerních hodinách se uskutečnil novinkový závod ve 4xwatercrossu a na druhý den byl přichystán dlouhý závod.

Z původně plánované trati na řece Chrudimce, musel ředitel závodu nakonec po dlouhých neúspěšných jednáních s VČE a Českým rybářským svazem, operativně přesunout místo konání na řeku Labe. Sobotní dvoukolový sprint se tak konal na speciálně vybojkované trati (původně připravené pro 4xwatercross) v blízkosti areálu loděnice, na soutoku řek Labe a Chrudimky. Obtížnost tratě tak sice znatelně klesla, což ale určitě nevadilo závodníkům v kategoriích mladších žáků, kteří sem přijeli sbírat svoje první zkušenosti ze závodů ve sjezdu. V závodě jsme tak mohli sledovat znatelně více žáků, nežli v prvním závodě ve Víru.
Start a cíl závodu byl od sebe vzdálen pouhých 50 metrů a tak někteří závodníci využívali možnosti startu ve více kategoriích. Další výhodou bylo také to, že nebylo nutno vynášet lodě z cíle na start a také bylo možno zajistit plnohodnotné komentátorské, sportovní a občerstvovací služby pro závodníky a jejich doprovod. Trať závodu vyhovovala spíše silovým závodníkům a tak se v některých kategoriích prosadili i jiná jména než na které jsme zvyklí ze závodů ČP ve sjezdu (viz výsledky).
Ve večerních hodinách se uskutečnil novinkový závod ve 4xwatercrossu, do kterého postoupilo pouze 8 lodí v každé kategorii z dopoledního závodu ve sprintu. Na start o finanční prémie se tak postavili ti nejlepší a hlavně v kategorii singlkanoistů předváděli dramatické souboje až do cílové rovinky. Prvními vítězi 4xwatercorssu se stali na C1 Neset, C2 Morštejn – Veselý, K1ž Balatková, K1m Hrabec, K1 jun. Slepica. Na závod se přišlo podívat i dostatek diváků a divaček, kterým se snad podařilo vytvořit pro sjezdaře zajímavou atmosféru.
Na druhý den byl přichystán dlouhý závod, opět na změněné trati na Labi, tentokráte v úseku Přelouč – Semín. Nová trať byla pro všechny velkou neznámou a tak i někteří domácí závodníci startovali na tomto úseku řeky poprvé. Široká a dlouhá trať překvapila i některé zkušené závodníky, kteří se zřejmě nedokázali vyrovnat s velkým vedrem a možná i s kvalitními službami bufetu u Bundáše. Ač nedělní trať nepatřila k nejobtížnějším, někteří závodníci mladších věkových kategorií měli na trati technické problémy a tak došlo ve třech případech i k převrácení a nutnosti zásahu záchranné služby. Závody na Labi v Pardubicích, byly tak v mnoha ohledech jiné než bývá v našich klidných sjezdových vodách zvykem a proto realizační team rád uvítá jakékoli rady a připomínky k závodu, tak abychom mohli dělat ten „NÁŠ“ sport ještě lépe.

Ředitel závodu
Jan Šťastný

Výsledky ke stažení ve formátu .xls:

 

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Výsledky mezinárodní

Canoe ICF
results & rankings

Archiv výsledků
canoeslalom.net

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia