Kanoe.cz

2. ČP žáků ve sjezdu - Water Challenge Cup

Ve dnech 21. – 22.5. 2005 se uskutečnil již druhý závod Českého poháru žáků – Water Challenge Cupu. Sobotní dvoukolový sprint se konal na speciálně vybojkované trati, ve večerních hodinách se uskutečnil novinkový závod ve 4xwatercrossu a na druhý den byl přichystán dlouhý závod.

Z původně plánované trati na řece Chrudimce, musel ředitel závodu nakonec po dlouhých neúspěšných jednáních s VČE a Českým rybářským svazem, operativně přesunout místo konání na řeku Labe. Sobotní dvoukolový sprint se tak konal na speciálně vybojkované trati (původně připravené pro 4xwatercross) v blízkosti areálu loděnice, na soutoku řek Labe a Chrudimky. Obtížnost tratě tak sice znatelně klesla, což ale určitě nevadilo závodníkům v kategoriích mladších žáků, kteří sem přijeli sbírat svoje první zkušenosti ze závodů ve sjezdu. V závodě jsme tak mohli sledovat znatelně více žáků, nežli v prvním závodě ve Víru.
Start a cíl závodu byl od sebe vzdálen pouhých 50 metrů a tak někteří závodníci využívali možnosti startu ve více kategoriích. Další výhodou bylo také to, že nebylo nutno vynášet lodě z cíle na start a také bylo možno zajistit plnohodnotné komentátorské, sportovní a občerstvovací služby pro závodníky a jejich doprovod. Trať závodu vyhovovala spíše silovým závodníkům a tak se v některých kategoriích prosadili i jiná jména než na které jsme zvyklí ze závodů ČP ve sjezdu (viz výsledky).
Ve večerních hodinách se uskutečnil novinkový závod ve 4xwatercrossu, do kterého postoupilo pouze 8 lodí v každé kategorii z dopoledního závodu ve sprintu. Na start o finanční prémie se tak postavili ti nejlepší a hlavně v kategorii singlkanoistů předváděli dramatické souboje až do cílové rovinky. Prvními vítězi 4xwatercorssu se stali na C1 Neset, C2 Morštejn – Veselý, K1ž Balatková, K1m Hrabec, K1 jun. Slepica. Na závod se přišlo podívat i dostatek diváků a divaček, kterým se snad podařilo vytvořit pro sjezdaře zajímavou atmosféru.
Na druhý den byl přichystán dlouhý závod, opět na změněné trati na Labi, tentokráte v úseku Přelouč – Semín. Nová trať byla pro všechny velkou neznámou a tak i někteří domácí závodníci startovali na tomto úseku řeky poprvé. Široká a dlouhá trať překvapila i některé zkušené závodníky, kteří se zřejmě nedokázali vyrovnat s velkým vedrem a možná i s kvalitními službami bufetu u Bundáše. Ač nedělní trať nepatřila k nejobtížnějším, někteří závodníci mladších věkových kategorií měli na trati technické problémy a tak došlo ve třech případech i k převrácení a nutnosti zásahu záchranné služby. Závody na Labi v Pardubicích, byly tak v mnoha ohledech jiné než bývá v našich klidných sjezdových vodách zvykem a proto realizační team rád uvítá jakékoli rady a připomínky k závodu, tak abychom mohli dělat ten „NÁŠ“ sport ještě lépe.

Ředitel závodu
Jan Šťastný

Výsledky ke stažení ve formátu .xls:

 

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

Výsledky mezinárodní

Canoe ICF
results & rankings

Archiv výsledků
canoeslalom.net

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo AutoTreidlogo Litovellogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektaO
Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia