Kanoe.cz

Nominace na světové poháry ve sjezdu uzavřena

Prvenství v celkovém hodnocení SP bude při květnových závodech ve Velké Británii a Irsku obhajovat Michala Strnadová a Kamil Mrůzek. Ti se také spolu s Lukášem Uncajtíkem na singl kánoi a dvojicí Šálek – Říha na debl kánoích stali vítězi domácí nominace, která se o víkendu uzavřela na Otavě.
Na SP se první část reprezentace vydá za dva týdny rovnou z Mistrovství republiky ve Špindlerově Mlýně.  Seriál SP je letos  především přípravou na červencové Mistrovství Evropy. V rámci pohárů se uskuteční i předmistrovský závod v Bale ve Walesu – dějišti mistrovství světa 2006. Výsledky nominace na SP 2005
 
Individuální závody na Otavě skončily, alespoň na nejvyšších příčkách, stejně jako při prvních pohárech před dvěmi týdny. Double, tedy vítězství ve sprintu i klasickém sjezdu, si připsali debl kanoisté Šálek –Říha (společenství Bohemians a Klášterce nad Ohří), pardubický singl kanoista Uncajtík a samozřejmě také kajakářka Michala Strnadová (Bohemians). Jedinou kategorií v níž jsme poznali dva vítěze byl kajak mužů. Ve dlouhém sjezdu dominoval Kamil Mrůzek z Dukly. Ve sprintu se však musel sklonit před uměním Tomáše Slováka z Olomouce.
 
Na Otavě pod Čeňkovou Pilou se v sobotu rozdávaly i mistrovské medaile v závodech  tříčlenných oddílových družstev. Mistry  republiky se podle předpokladů staly kajakářské hlídky   mužů i žen z SK UP Olomouc a v singl kánoích trojice z TJ VS Litovel. Mezi debl kánoisty se ze zlatých medailí raduje, možná trochu překvapivě, tým z Dolních Kounic.
 
Řeka Otava je mezi vodáky velice oblíbená a vyhledávaná jako vodní terén pro kanoistické závody dlouhá desetiletí. Potvrdit to může i nejstarší účastník pan Václav Brož (66 let). „ Já jsem tady byl poprvé zhruba před čtyřiceti lety. Tehdy začínala éra laminátu. Lodě byly křehké a nesměli jste bouchnout do kamene jinak vás čekalo dlouhé spravování. No a taky byl daleko nabitější program. Dopoledne se na Čeňkově Pile jely dva slalomy zároveň. Jeden na soutoku Vydry a Křemelné a druhý o kilometr níž. Jenom se prohodily kategorie a odpoledne následoval pro všechny sjezd“.
 
 
Výsledky sobotního sprintu najdete zde
Výsledky sobotního závodu mistrovství republiky družstev najdete zde
Výsledky nedělního dlouhého sjezdu najdete zde
 

Mistrovství Evropy

Výsledky mezinárodní

Canoe ICF
results & rankings

Archiv výsledků
canoeslalom.net

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia