Kanoe.cz

Bechyňské sjezdy

Sjezdy na Lužnici, které pořádá kanoistický oddíl Jiskra Bechyně, se staly již neodmyslitelnou součástí termínové listiny ČSK DV. Dubnové klání sestává ze čtyřech závodů, dva říjnové závody se konají až na samém závěru sezóny.

 Řeka Lužnice, která se již pomalu blíží svému ústí do Vltavy, sice nepřekvapí nespoutanou silou peřejí, na druhou stranu poskytuje vhodný terén zvláště pro žákovské a začínající sjezdaře. Na start pod jezem v Dobronicích dohlíží mohutná strážní věž zříceniny hradu na skalním ostrohu, dále se řeka v několika zákrutách prodírá údolím s břehy lemovaným skalami, lesem i lukami, nutí závodníky překonat dva peřejnaté úseky, vyhnout se zrádným balvanům nad i pod hladinou, aby po 4 km usilovného pádlování spatřili most u vsi Hutě, který značí cíl závodu.

Letošních jarních závodů ve dnech 5. a 6. dubna se zúčastnili zástupci celkem 13 oddílů, většina z nich je přirozeně z jihočeského regionu. Počasí dostálo aprílovému očekávání, a tak se závodilo v dešti, za nepříjemného studeného větru, ale také za hřejivých slunečních paprsků. Kategorii C1 ovládl domácí Michal Háša. Mezi kajakáři bylo v sobotu na čelných místech jméno Grossmann - vítězil plzeňák Petr a nestárnoucí legenda Zdeněk jej s mírnou ztrátou následoval. Krok s nimi udržel jen slalomový specialista Tomáš Macášek z pořádajícího oddílu, který za nepřítomnosti obou výše jmenovaných opanoval nedělní pořadí. Jana Lagnerová ukázala záda všem soupeřkám (v neděli i soupeřům!!!) a zvítězila rozdílem třídy. Mezi deblíři kralovali v sobotu Pavel Procházka s Jaroslavem Míkou z blízkého Týna nad Vltavou, v neděli pak dorostenecká dvojice Novák-Vlčňovský z Českých Budějovic.

Bechyňské sjezdy - to je ale nejenom soupeření na řece. Tradicí se stala bezvadná atmosféra, ochotní pořadatelé, vůně linoucí se z bufetu, množství pěkných cen, pohodové posezení s kamarády v loděnici, za mrazivého počasí sauna a večer se všichni mohou realizovat na taneční zábavě.

Nevěříte? Přijeďte se přesvědčit na vlastní oči na konci října.

 

Stefan Ota

Podzimní sjezdy na Lužnici se konají 25. 10. 2008

výsledky

Mistrovství Evropy

Výsledky mezinárodní

Canoe ICF
results & rankings

Archiv výsledků
canoeslalom.net

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia