Kanoe.cz

5. ročník Krumlovského vodáckého maratonu

Podmračené počasí ani studená ranní mlha nezabránily tomu, aby na 5. ročníku Krumlovského vodáckého maratonu padaly rekordy. Na start se seřadilo celkem 250 kánoí, kajaků, raftů apramic, což je o 70 lodí více než loňský ročník. V 11:00 hodin zanořilo své pádlo do vody přes 700vodáků a začal souboj o to, která loď bude nejrychleji v cíli – v centru Českého Krumlova.

 Z Vyššího Brodu odstartovalo 189 kajaků a kánoí. Na startu v Rožmberku nad Vltavou se sešlo rekordních 61 posádek raftů a pramic. Obsazeno bylo 20 kategorií. Zazávodit si přijeli vodáci z 9ti evropských zemí (SVK, HUN, GER, FRA, DEN, ITA, AUT, CRO, IRL) a Nového Zélandu. Od startu do cíle doprovázel závodníky vrtulník generálního partnera maratonu – společnosti Alfa Helicopter, spol. s r.o.

Vítězové KVM 2007 - Kamil Mrůzek, Tomáš Ježek, FOTO Ladislav PouzarVítězové KVM 2007 - Kamil Mrůzek, Tomáš Ježek
FOTO Ladislav Pouzar

Nejrychleji dopádloval do cíle debl kajak Kamila Mrůzka (Dukla Brandýs nad Labem) a Tomáše Ježka (USK Praha) v čase 2:02:01.93. Necelých pět vteřin za nimi protli cílovou fotobuňku Petr Jambor (USK Praha) a Martin Kolanda (KVS Praha) – K2 M - 2:02:06.51. Třetí nejrychlejší loď byla německá – K2 M ve složení Lars Walter a Mike Marwede (KG Celle) – čas 2:03:37.62. Až téměř do poloviny závodu vedla francouzská posádka K2 M – Rudy Gerard, Quentin Bonnetain. Po kolizi skajakem Mrůzka a Ježka přišli o kormidlo a nakonec dopádlovali čtvrtí.

Nejrychlejší ženou maratonu byla Kateřina Vacíková – K1 W - (SK UP Olomouc), která dojela v čase 2:18:08.90. Z Rožmberského startu byla první v cíli pramice WD Prostějov jejíž posádka byla složená z reprezentantů ČR v raftingu a letošních mistrů světa ve slalomu z Brazílie(M. Hric, Z. Netopil, D. Mrůzek, J. Pospíšil, J. Neset) Do cíle jim to trvalo 2:19:15.33. Po celých 26 kilometrů jim na záda dýchali NO+BL HOŠI - pramice z SK Žamberk, kteří nakonec dojeli druzí.

Nejrychlejší raftová posádka WD WC (Z. Bozděch, A. Daněk, V. Kabrhel, M.Beňuš) rovněž patří klubu WD Prostějov. I pořadatelský tým SK Vltava měl ve startovním poli své zástupce. Nejúspěšnější byla ženská pramice SPITFIRE, která skončila ve své kategorii druhá.

 Z Vyššího Brodu odstartovalo 189 kajaků a kánoí. Na startu v Rožmberku nad Vltavou se sešlo rekordních 61 posádek raftů a pramic. Obsazeno bylo 20 kategorií. Zazávodit si přijeli vodáci z 9ti evropských zemí (SVK, HUN, GER, FRA, DEN, ITA, AUT, CRO, IRL) a Nového Zélandu. Od startu do cíle doprovázel závodníky vrtulník generálního partnera maratonu – společnosti Alfa Helicopter, spol. s r.o.

Rudy Gerard Quentin Bonnetain na přenosu FOTO Ladislav PouzarRudy Gerard Quentin Bonnetain na přenosu 
FOTO Ladislav Pouzar

Pořadatelé pátého ročníku Krumlovského vodáckého maratonu připravili pro závodníky několik změn, které by měli pozvednout sportovní úroveň závodu a zohlednit zdraví účastníků maratonu.
Na startu ve Vyšším Brodě se sešlo tolik lodí, že musely startovat ze dvou linií. Závodní, rychlostní kajaky se tak nedostávaly do nebezpečných kolizí s robustními kánoemi a tento fakt bezesporu přispěl k hladkému průběhu hromadného startu.

Závěrečný ceremoniál proběhl v areálu pivovarských zahrad Eggenberg, kde po celý den udržoval dobrou náladu doprovodný program pro děti i dospělé. Veselé hudební divadlo zahrálo uskupení Kryštůfek Robin a jeho přátelé. O hudební složku se úspěšně postarala kapela Tři sestry revival banda a Českobudějovická Akia,b.a. Mezi 140 nejlepších závodníků se rozdala kopice kvalitních cen a byl odvysílán rychle, precizní a vkusně připravený DVD záznam z právě proběhlého závodu se záběry ze souše a z vrtulníku.

Naše poděkování patří zejména: generálnímu partnerovi akce, společnosti ALFA HELICOPTER, spol. s r.o., státnímu podniku POVODÍ VLTAVA, městu VYŠŠÍ BROD, obci ROŽMBERK nad VLTAVOU, městu ČESKÝ KRUMLOV, společnosti ČKRF a Městské policii Český Krumlov.

 • Generálním partnerem je: Alfa Helicopter, spol s r.o.

 • Pořadatelé: Sportovní klub Český Krumlov, SK Vltava Český Krumlov, Vodní záchranná služba ČČK, PRO – SPORT ČK o.p.s.
 • Hlavní partneři: Pivovar Eggenberg a.s., Humi Outdoor, s.r.o., American Chance Casinos, a.s., Results.cz s.r.o.
 • Partnerská města a instituce: město Vyšší Brod, obec Rožmberk nad Vltavou, Povodí Vltavy,s.p., město Český Krumlov, Českokrumlovský Rozvojový Fond, spol. s r.o.
 • Mediální partneři: Hitrádio FAKTOR, HYDRO Magazín, Magazín OUTDOOR, Kanoe Raft Kayak, HORYDOLY, Kanoe.cz, padlo.cz, OIS
 • Další partneři: Bret-Jan Ruboš, Canard, CA Vltava, CA Petr Putzer, Coop Kaplice, Devold, Galasport, Hiko sport, Husky, Infit, Inge Tour, Kamikaze, Kick the waves, Kylie water sport products, Metrostav, MH sport, Noname, Oto sport, Profiplast, RK Company, Suunto, TNP, UP and DOWN, Vaněk hutní materiál, Zástěra composites.

Martin Kolanda Petr Jambor ve válečku Pod papouščí skálou - FOTO Ladislav Pouzar
Martin Kolanda Petr Jambor  ve válečku Pod papouščí skálou
  FOTO Ladislav Pouzar

 • Výsledky 
 • Tisková zpráva

 

Mistrovství Evropy

Výsledky mezinárodní

Canoe ICF
results & rankings

Archiv výsledků
canoeslalom.net

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia