Kanoe.cz

Krumlovský maraton 2004

Tisková zpráva a výsledky z Krumlovského maratonu. V novém traťovém rekordu přijel do cíle Vodáckého maratonu 2004 sjezdař z Dukly Brandýs nad Labem Kamil Mrůzek.

Vydařený vodácký maraton vyhrál sjezdař Mrůzek.           výsledky v .pdf  - 112 kB

V novém traťovém rekordu přijel do cíle Vodáckého maratonu 2004 sjezdař z Dukly Brandýs nad Labem Kamil Mrůzek.

Lodě startovaly ve Vyšším Brodě, rafty v Rožmberku. Cíl organizátoři situovali do příjemného prostředí centra v Č. Krumlově. 36 kilometrů zvládl ze všech nejrychleji kajakář Dukly Brandýs, úřadující český mistr Kamil Mrůzek. Držel se v čele hned od prvních metrů, když sekundoval posádkám deblkajaků Horák - Dašek (H. Králové) a Kolanda - Ježek. Na špici se objevovala i David Knebel (Olomouc) "Je obdivuhodné, jak Kamil Mrůzek udrží vysoké tempo po celou dobu závodu," shodli se odborníci na vltavském břehu. Ředitel maratonu Tomáš Slovák za asistence starostky města Vyšší Brod paní Ederové vyslal na trať 111 posádek (zhruba 300 startujících).

Na trati docházelo k častým kolizím. Novozélanďan Nick Riosa dokonce pod krumlovským zámkem zlomil svoji loď. "Zabojoval, dorazil do cíle s lodí na dvě půlky," uznale přikyvovali hlavou soupeři. K předním českým sjezdařům se přidaly i úspěšné raftové posádky, na jedné z nich pádloval mnohonásobný slalomářský reprezentant Jaroslav Pospíšil (člen posádky Pollert-Pospíšil). První v cíli byl v rekordním čase (vylepšil loňské maximum o 9 minut) Kamil Mrůzek. Druzí dorazili sedmí z MS v kanoistickém maratonu Kolanda s Ježkem. Na třetí pozici přijel do cíle trutnovský Aleš Marek.

"Vydařený druhý ročník nás přiměl k tomu, abychom začali uvažovat o třetím pokračování," uvedl ředitel závodu Tomáš Slovák.

Letos na startu byli kromě domácí špičky Němci, Slováci, Maďaři a Novozélanďan.

Organizátoři počítají pro příští rok s dalším rozšířením startovní listiny.

Celkové pořadí: 1. Kamil Mrůzek (Dukla Brandýs - K1) 2:10,52, 2. Kolanda, Ježek (USK Praha) ztráta na vítěze -03:33, 3. Marek (Trutnov). V kat. raftů (z Rožmberka do Č. Krumlova - 26 km) vyhrál tým Mohykán Temelín se ztrátou 0:24,29 na vítěze.

 

Odkaz na HYDRO

Všechny Vaše dotazy zodpoví na e-mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na telefonním čísle 777 780 322 Tomáš Slovák.

 Děkuji za pozornost.
Za pořadatele: Tomáš Slovák,  styk s médii

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Výsledky mezinárodní

Canoe ICF
results & rankings

Archiv výsledků
canoeslalom.net

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia