Světový pohár 2005 ve slalomu

Mistrovství světa v australském Penrithu bylo posledním závodem, který se podle nového systému započítává do seriálu závodů světového poháru 2005. A jak to tedy dopadlo pro české barvy?

Dvojici Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek stačilo páté místo na šampionátu na celkové vítězství ve Světovém poháru a prémii 5000 dolarů. Letos jsou mistry Evropy a ze Světových pohárů v Aténách a Seu přivezli zlatou a střibrnou medaili.
Dalším nejlepším výsledkem je druhé místo Štěpánky Hilgertové, která k titulu mistryně Evropy ještě získala dvě zlaté medaile na Světových pohárech v Aténách a Seu. Vítězkou seriálu SP 2005 se stala Elena Kaliská. Další česká kajakářka Marcela Sadilová skončila na 5. místě a Irena Pavelková na 9. místě.
V kategorii singlkanoistů se nejlépe umístil Stanislav Ježek na celkovém 6. místě.

Pro úplnost ještě dodávám Word Ranking 2005 (ve formátu .pdf)
(světový žebříček, počítaný z posledních pěti důležitých světových závodů)