Kanoe.cz

Na MEJ a ME do 23 se udělovaly první medaile

V sobotu byly na ME juniorů a „23“ na programu soutěže tříčlenných družstev. Na středně obtížném slalomovém kanálu vytyčil vylosovaný český trenér M. Bílý zdánlivě technicky lehkou trať, která však jak se nakonec ukázalo byla nad síly celé řady závodníků. Mladí čeští slalomáři dováží tři cenné kovy - dvakrát stříbro a jeden bronz.
Po relativně úspěšných individuálních kvalifikačních jízdách (s výjimkou kategorie kanoí dvojic do 23 let) se očekávalo zda zejména  junioři alespoň částečně dokáží navázat na loňské vynikající výsledky a „23“ svoji bilanci ještě vylepší.
V juniorech došlo ke generační výměně a mladým závodníkům zcela logicky chyběly odpovídající zkušenosti, které jsou pro úspěšnost v soutěži týmů rozhodující. Velmi solidní výkon však přesto předvedl v konkurenci 14 družstev tým našich kajakářů, který vedený loňským mistrem Evropy V. Hradílkem spolu s V. Přindišem aj. Vondrou zdolal z našich nejlépe záludnosti tratě a skončil druhý za vítěznými Francouzi a před ambiciózními Němci, které porazil o necelé dvě desetiny vteřiny. Stříbro je vynikající. Bohužel také jediný juniorský kov.
Nejníže snad visela medaile v soutěži kanoí dvojic. Tým složený z posádek Gotvald –Vlček, Postřimovský – Kopťák a Barcaj – Beneš však „nachytal“ téměř neuvěřitelných 30 trestných bodů, což znamenalo čtvrté místo. Nováčkovskou daň odvedlo také družstvo dívek, kdy relativně zkušené Š. Blažkové sekundovali oddílové kolegyně M. Smažíková a E. Ornstová. Chyba ve střední části tratě ve druhé jízdě je připravila o medaile a bylo to opět konečné čtvrté místo.  To, že na MEJ startovaly v týmu tři dívky z jednoho oddílu je ovšem asi historický a těžko opakovatelný unikát. Na pátém místě skončili singlaknoisté, kteří až ve druhé jízdě ukázali, že na to mají.
Asi největší konkurenci měli kajakáři našeho týmu do 23 let. Zajeli dvě vynikající jízdy a přesto se museli sklonit před uměním Italů vedeného vynikajícím kajakářem Molmentim a vítězným družstvem Polska s oporami bratrů Polaczykových  Trojice L. Kubrican, L. Hilgert a  J. Beneš tak vybojovala bronz.
„Kanoe slávy“ se tak úplně nepotopily a po tristních výsledcích v kvalifikacích naše kanoistické posádky Hammer-Vlček, Koplík-Vrzáň a Hradílek-Sehnal dlouho v soutěži  vedly a až poslední startující tým domácích Poláků je odsunul na stříbrnou příčku.
Trojice singlkanoistů V. Gebas, P. Karásek a  J. Havlíček utopili své naděje při eskymáckém obratu hned v první jízdě (konečné 8. místo). Naše dívky „23“ obdržely příliš trestných bodů, které když se připočetly k dosaženým časům,  tak to znamenalo přece jen ne úplně špatné páté místo. Nejzkušenější K. Hoškovou doplňovaly do počtu tří den předem zraněná P. Slováková a teprve prvním rokem mladší dorostenka K. Kudějová.
V neděli Mistrovství Evropy vyvrcholí individuálními jízdami, kdy z dopoledních kvalifikací postupuje do odpoledního finále ve všech kategoriích pouze 10 nejlepších.
Můžeme konstatovat, že konkurence je ve všech kategoriích tak obrovská, že každé finálové umístění našich závodníků lze považovat za úspěch.
 
 

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Výsledky mezinárodní

Canoe ICF
results & rankings

Archiv výsledků
canoeslalom.net

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia