Kanoe.cz

MEJ a do 23 let - do semifinále 19 lodí

Závodníci z 32 zemí startují na letošním MEJ a ME do 23 let v polském Krakowě. Tento historicky nejvyšší počet států i počet účastníků (300 závodníků) je pravděpodobně odrazem celkové stimulující atmosféry vyplývající z jeho optimistické olympijské přítomnosti i budoucnosti a obrovského nástupu východních zemí. Ve čtvrtek odjeli své kvalifikační jízdy junioři i „23“ kategorií kanoe jednotlivců a kajakářek, v pátek bojovali o možnost startu v semifinále kanoe dvojic a kajakáři. Z českého týmu se ve hře pro finále udrželo19 lodí.
Konkurence ve všech kategoriích je velmi vysoká a průměrný výsledek nestačí ani na postup z kvalifikačních jízd do nedělního dopoledního semifinále a již vůbec ne následného odpoledního finále.
 Bohužel se o tom přesvědčila i několik našich lodí a zejména kategorie kanoí dvojic musí závodníci hodně zpytovat svědomí. Své semifinálové a tím i medailové ambice v krakowkém kanále utopily všechny posádky deblkanoí do 23 let a jedna posádka juniorská.  Součet výsledků vesměs jedné spíše průměrné a jedné docela solidní jízdy znamenal definitivní stop. Neomlouvá je ani fakt, že v soutěži „23“ postupovalo pouze 10 lodí.
V juniorských kategoriích splnili závodníci svůj dílčí cíl a do semifinále postoupily všechny naše  kajakářky (Š. Blažková z 8. místa, M.Smažíková z 15. a E. Ornstová ze 16.místa), singlkanoisté (J.Vaněk ze 7., P.Foukal ze 14. a L. Tomek z 15. místa) – v obou kategoriích postupovalo 30 lodí. V semifinále uvidíme i tři kajakáře (V.Hradílek postupuje ze 3.místa  – vloni zde skončil také třetí a jde asi o nejžhavější juniorské želízko, J. Vondra z 8.  a V. Přindiš  z 15. místa (postupovalo 40 lodí). V poslední juniorské kategorii C2 muži vybojovali postup z desátého místa R.Gotvald s J.Vlčkem a 13.místa M.Postřimovský s D. Kopťákem (postupovalo 15 lodí). Vteřina k postupu chyběla dvojici A. Barcaj – V. Beneš.
Nejlépe se  v kvalifikacích vedlo závodníkům Francie a k favoritům patří i členové juniorských týmů Polska a Německa. 
Postupové ambice v „23“ potvrdili v kategorii C1 muži V. Gebas, který zajel vynikající první jízdu, pomalejší druhá ho odsunula na 7. místo a P. Karásek, kterému se naopak povedla druhá jízda a skončil 12. Mimo postupovou dvacítku se přes velmi dobrou druhou jízdu octl J. Havlíček, který skončil dvacátý první.
Dobrou formu potvrdila loňská juniorská mistryně Evropy ze stejné tratě P. Slováková, která postupuje ze 3. místa, 11. skončila K. Hošková a 13. místo si zejména vynikající druhé jízdě vyjela mladičká K. Kudějová, které se nevedlo v juniorské nominaci, ale vyjela si (ač prvním rokem mladší dorostenka) účast v soutěži „23“ – postupovalo 20 lodí.
V doslova nabité konkurenci kajakářů z nichž celá řada okusila již medailové pocity ze světových pohárů se prosadili i naši závodníci. Z pátého místa postupuje L. Kubričan, z devátého J. Beneš a z 19. loňský juniorský vicemistr L. Hilgert (do semifinále postoupilo 40 lodí). K obrovskému překvapení patří vítězství ruského závodníka Ageenka. Výkonnostní vzestup ruských závodníků ve všech kategoriích je velmi výrazný.
Z kanoí dvojic si nejlépe vedla mladá posádka T. Koplík  - J. Vrzáň, dvě chybičky penalizované 4 trestnými sekundami je ovšem odsunuly na nepostupové dvanácté místo, třináctí skončili jistě nespojeni  M. Hammer s L. Vlčkem a osmnáctí V.Hradílek se S. Sehnalem, kteří již v první jízdě zatížili své konto 50 trestnými body a bylo rozhodnuto.
V sobotu MEJ a ME 23 pokračuje soutěžemi tříčlenných týmů, v neděli se pak bude v semifinálových a finálových jízdách rozhodovat o individuelních medailích.
 

Mistrovství Evropy

Výsledky mezinárodní

Canoe ICF
results & rankings

Archiv výsledků
canoeslalom.net

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia