Kanoe.cz

Mistrovství Evropy ve slalomu 2005

Neděle přinesla medailové žně. Titul mistrů Evropy obhájili deblkanoisté Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek. Střibrnou medaili si domů odváží dvojice Marek Jiras, Tomáš Máder a také Štěpánka Hilgertová. Bronzovou medaili přidala ještě Irena Pavelková.

Nedele 26.6.2005
Tiskova zprava z posledniho dne ME ve vodnim slalomu. Po dopolednich semifinalovych jizdach se do finale v kategorii C2 probojovali obe nase dvojice. Jaroslav Volf a Ondrej Stepanek do finalovych boju postupovali z prvni pozice. Na tretim miste jim sekundovala dalsi nase deblkanoe Marek Jiras a Tomas Mader. V kategorii zen jsme opet potvrdili ze patrime mezi apsolutni Evropskou spicku. Postup do finale si zajistily vsechny nase zavodnice a to, z druheho mista Irena Pavelkova, ze ctvrteho Stepanka Hilgertova a z pateho Marcela Sadilova. Olympijska vitezka Elena Kaliska se musela spokojit az s 8 mistem. Ve finalove jizde sice podala nejlepsi vykon, ale celkove to stacilo pouze na seste misto. Stepanka Hilgertova opet predvedla, ze je zavodnici druhych jizd a druhou nejlepsi jizdou finaloveho kola se dostala na stribrnou pozici. Irena Pavelkova predvedla dve vyrovnane jizdy a uhajila bronzovou pricku. Mistrini Evropy se stala Mandy Planert z Nemecka.

V kategorii singlkanoistu se do finalovych boju probojoval pouze Stanislav Jezek, ktery nakonec obsadil osme misto. Tomas Indruch udelal chybu v prvni jizde pod brankou cislo 3 a zbyla na neho pouze 11 tedy nepostupova pricka. Jan Masek obsadil 17 pozici.

Nejvyrovnanejsi kategorii byla kategorie kajakaru. Zde se vubec nedarilo Ondrejovi Raabovi, ktery byl nucen udelat eskymacky obrat v osudne 3 brance a skoncil na 40 miste. Ivan Pisvejc, jeden ze spolufavoritu zavodu se dopustil male chyby a dvouvterinova penalizace ho odsunula z 8 na 17 nepostupove misto. Jediny kdo z nasich kajakaru se probojoval do finale byl Lukas Kubrican. V obou jizdach predvedl velice dobry vykon a obsadil 8 misto, coz je pri jeho mladi velice dobry vysledek. Mistrem Evropy se stal Helmut Oblinger pred Peterem Kauzrem ze Slovinska a Erikem Pfanmollerem z Nemecka.

Výsledky neděle (formát .pdf):

Články k ME ve slovinském Tacenu najdete také na serveru iDNES.

Výsledky sobota (formát .pdf):

  •  kvalifikace

Patek 24.6.2005
První den závodu dopadl pro českou reprezentaci poměrně dobře. Všechny lodě v kategorii C1 a K1 ženy si zajistily postup do semifinále. Singlakanoisté pak v hlídkách získali bronzovou medaili.

Zlatou medaili v kategorii 3xC1 získala hlídka Slovenska ve složení Martikán, Minčík, Slafkovský. Stříbrnou medaili vybojovala druhou jízdou hlídka Německa ve složení Betge, Benzien, Pfanmőller.

V kategorii 3xK1 ženy získala vítězsví hlídka Slovenska ve složení Kaliská, Zamišková, Dukátová. Druhé místo a stříbrnou medaili si domů odváží tým Německa ve složení Bär, Planer, Frauenrath. Překvapením bylo třetí místo Rakouska ve složení Oblinger-Peters, Schmid, Kuhnle. Český tým ve složení Hilgertová, Sadilová, Pavelková se po druhé jízdě, kdy inkasoval 50 vteřinovou penalizaci musel smířit s v uvozovkách až čtvrtým místem.

Výsledky pátek (formát .pdf):


Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Výsledky mezinárodní

Canoe ICF
results & rankings

Archiv výsledků
canoeslalom.net

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia