Mistrovství Evropy ve slalomu 2005

Neděle přinesla medailové žně. Titul mistrů Evropy obhájili deblkanoisté Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek. Střibrnou medaili si domů odváží dvojice Marek Jiras, Tomáš Máder a také Štěpánka Hilgertová. Bronzovou medaili přidala ještě Irena Pavelková.

Nedele 26.6.2005
Tiskova zprava z posledniho dne ME ve vodnim slalomu. Po dopolednich semifinalovych jizdach se do finale v kategorii C2 probojovali obe nase dvojice. Jaroslav Volf a Ondrej Stepanek do finalovych boju postupovali z prvni pozice. Na tretim miste jim sekundovala dalsi nase deblkanoe Marek Jiras a Tomas Mader. V kategorii zen jsme opet potvrdili ze patrime mezi apsolutni Evropskou spicku. Postup do finale si zajistily vsechny nase zavodnice a to, z druheho mista Irena Pavelkova, ze ctvrteho Stepanka Hilgertova a z pateho Marcela Sadilova. Olympijska vitezka Elena Kaliska se musela spokojit az s 8 mistem. Ve finalove jizde sice podala nejlepsi vykon, ale celkove to stacilo pouze na seste misto. Stepanka Hilgertova opet predvedla, ze je zavodnici druhych jizd a druhou nejlepsi jizdou finaloveho kola se dostala na stribrnou pozici. Irena Pavelkova predvedla dve vyrovnane jizdy a uhajila bronzovou pricku. Mistrini Evropy se stala Mandy Planert z Nemecka.

V kategorii singlkanoistu se do finalovych boju probojoval pouze Stanislav Jezek, ktery nakonec obsadil osme misto. Tomas Indruch udelal chybu v prvni jizde pod brankou cislo 3 a zbyla na neho pouze 11 tedy nepostupova pricka. Jan Masek obsadil 17 pozici.

Nejvyrovnanejsi kategorii byla kategorie kajakaru. Zde se vubec nedarilo Ondrejovi Raabovi, ktery byl nucen udelat eskymacky obrat v osudne 3 brance a skoncil na 40 miste. Ivan Pisvejc, jeden ze spolufavoritu zavodu se dopustil male chyby a dvouvterinova penalizace ho odsunula z 8 na 17 nepostupove misto. Jediny kdo z nasich kajakaru se probojoval do finale byl Lukas Kubrican. V obou jizdach predvedl velice dobry vykon a obsadil 8 misto, coz je pri jeho mladi velice dobry vysledek. Mistrem Evropy se stal Helmut Oblinger pred Peterem Kauzrem ze Slovinska a Erikem Pfanmollerem z Nemecka.

Výsledky neděle (formát .pdf):

Články k ME ve slovinském Tacenu najdete také na serveru iDNES.

Výsledky sobota (formát .pdf):

•  kvalifikace

Patek 24.6.2005
První den závodu dopadl pro českou reprezentaci poměrně dobře. Všechny lodě v kategorii C1 a K1 ženy si zajistily postup do semifinále. Singlakanoisté pak v hlídkách získali bronzovou medaili.

Zlatou medaili v kategorii 3xC1 získala hlídka Slovenska ve složení Martikán, Minčík, Slafkovský. Stříbrnou medaili vybojovala druhou jízdou hlídka Německa ve složení Betge, Benzien, Pfanmőller.

V kategorii 3xK1 ženy získala vítězsví hlídka Slovenska ve složení Kaliská, Zamišková, Dukátová. Druhé místo a stříbrnou medaili si domů odváží tým Německa ve složení Bär, Planer, Frauenrath. Překvapením bylo třetí místo Rakouska ve složení Oblinger-Peters, Schmid, Kuhnle. Český tým ve složení Hilgertová, Sadilová, Pavelková se po druhé jízdě, kdy inkasoval 50 vteřinovou penalizaci musel smířit s v uvozovkách až čtvrtým místem.