Kanoe.cz

Australian Open 2011

Informace k závodům World Ranking Race ve vodním slalomu, které se uskutečnily v australském Penrithu od trenéra Jiřího Prskavce.
O tomto víkendu se jel první velký mezinárodní závod v Australském Penrithu. Na trati Olympijských her roku 2000 se sešla velice kvalitní konkurence. Ve všech kategoriích diváci mohli vidět celou řadu medailistů z mistrovství světa i Olympijských her. Českou republiku reprezentovalo celkem 16 závodníků.
Stříbrní medailisté z OH v Pekingu Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek obsadili bronzovou příčku za vítěznou dvojicí bratrů Škantárových ze Slovenska a dvojicí z Velké Británie Baillie a Scott.
Kategorii singlkanoistů jasně ovládl úřadující mistr světa Tony Estanguet z Francie. Stanislav Ježek se po inkasování 6 trestných vteřin za doteky branek propadl na 13. místo a Vítězslav Gebas obsadil 12. pozici.
V kategorii kajakářek Kateřina Kudějová obsadila 6. místo a v nové kategorii do 23 let vystoupila na bronzový stupínek. Štěpánka Hilgertová po druhém místě v kvalifikaci dojela v semifinále na 12. místě.
Asi jako již tradičně nejnabytější kategorií byl kajak jednotlivců, kde se na startu sešlo 108 závodníků z celého světa. Mezi největší hvězdy startovního pole patřil úřadující mistr světa Daniele Molmenti z Itálie a loňský mistr Evropy Peter Kauzer ze Slovinska. Ale nechyběli další medailisté z MS v Tacenu jako je Vavřinec Hradílek a Jure Meglič. Oba posledně jmenovaní však těsně neprošli sítem semifinále a obsadili 12. respektive 11. místo. Po velmi pěkné jízdě nakonec zvítězil Campbell Walsh před domácí hvězdou Williamem Forsythe. Peter Kauzer po doteku na jedné z branek se musel spokojit s třetí příčkou. Vít Přindiš byl jediným naším zástupcem ve finálové desítce a nakonec obsadil velmi pěkné 7. místo a druhou pozici mezi závodníky do 23 let. Za zmínku ještě stojí vítězství Jiřího Prskavce v kategorii juniorů.
 
 
Výsledky a další info najdete na webové stránce závodu: http://ausopen.canoe.org.au
 
Finálové jízdy najdete na http://vod.sportstec.com
 
 Foto - K1 junioři
 
 
Foto - K1 - U23

Mistrovství Evropy

Výsledky mezinárodní

Canoe ICF
results & rankings

Archiv výsledků
canoeslalom.net

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia