Australian Open 2011

Informace k závodům World Ranking Race ve vodním slalomu, které se uskutečnily v australském Penrithu od trenéra Jiřího Prskavce.
O tomto víkendu se jel první velký mezinárodní závod v Australském Penrithu. Na trati Olympijských her roku 2000 se sešla velice kvalitní konkurence. Ve všech kategoriích diváci mohli vidět celou řadu medailistů z mistrovství světa i Olympijských her. Českou republiku reprezentovalo celkem 16 závodníků.
Stříbrní medailisté z OH v Pekingu Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek obsadili bronzovou příčku za vítěznou dvojicí bratrů Škantárových ze Slovenska a dvojicí z Velké Británie Baillie a Scott.
Kategorii singlkanoistů jasně ovládl úřadující mistr světa Tony Estanguet z Francie. Stanislav Ježek se po inkasování 6 trestných vteřin za doteky branek propadl na 13. místo a Vítězslav Gebas obsadil 12. pozici.
V kategorii kajakářek Kateřina Kudějová obsadila 6. místo a v nové kategorii do 23 let vystoupila na bronzový stupínek. Štěpánka Hilgertová po druhém místě v kvalifikaci dojela v semifinále na 12. místě.
Asi jako již tradičně nejnabytější kategorií byl kajak jednotlivců, kde se na startu sešlo 108 závodníků z celého světa. Mezi největší hvězdy startovního pole patřil úřadující mistr světa Daniele Molmenti z Itálie a loňský mistr Evropy Peter Kauzer ze Slovinska. Ale nechyběli další medailisté z MS v Tacenu jako je Vavřinec Hradílek a Jure Meglič. Oba posledně jmenovaní však těsně neprošli sítem semifinále a obsadili 12. respektive 11. místo. Po velmi pěkné jízdě nakonec zvítězil Campbell Walsh před domácí hvězdou Williamem Forsythe. Peter Kauzer po doteku na jedné z branek se musel spokojit s třetí příčkou. Vít Přindiš byl jediným naším zástupcem ve finálové desítce a nakonec obsadil velmi pěkné 7. místo a druhou pozici mezi závodníky do 23 let. Za zmínku ještě stojí vítězství Jiřího Prskavce v kategorii juniorů.