Série světového poháru ve slalomu pokračuje

Série světového poháru ve slalomu pokračuje ve španěském Seu d'Urgell. Ze sobotní kvalifikace postoupily skoro všechny české lodě. Sítem kvalifikace neprošel jen jediný český závodník, druhý v minulém závodě SP v Praze, kajakář Luboš Hilgert.
Výsledky semifinálových a finálových jízd je opět možné sledovat živě a v článku najdete i odkaz na fotky od Ondry Štěpánka.

Nejlépe si v kvalifikaci vedl Stanislav Ježek v kategorii C1m, který skončil na 1. místě. Jeho dva kolegové Michal Jáně a Jan Mašek se do semifinále kvalifikovali z 18. a 21. příčky. 2. místo obsadil domácí Španěl Elosegi a na š. místě skončil Francouz Peschier.

Celkově nejlépe si vedly ženy v kategorii K1, kde obsadila Hilgertová 2. příčku, Řihošková 5. a Pavelková 8. Nejlépe jela španělka Chourraut.

Do první dvacítky se vešly i všechny české deblkanoe - 14. Přinda - Havlíček, 16. Volf - Štěpánek a 17. Koplík - Vrzáň. Jako první postopili z kvalifikace v kategorii C2 bratří Hochschornerové.

V kategorii C1 ženy si výborně vedla Kateřina Hošková, která v kvalifikaci skončila na 3. místě za číňankou Cen (vítězka SP v Praze) a Australankou Lawrence.

V kajaku mužů se z českých reprezentantů nevedlo akorát Lubošovi Hilgertovi, který tak bohužel nenaváže na skvělé druhé místo z Prahy. Ve druhém Světovém poháry ve slalomu se tak umístí na konečném 49.místě. V semifinále a doufejme i ve finále uvidíme naše kajakáře Vítka Přindiše (30.) a Vavřince Hradílka (33.).