Kanoe.cz

Kajakář Michal Buchtel je jediný nováček v seniorské reprezentaci

Žádná velká revoluce se v českém slalomu ani v roce 2009 neuskuteční. Avizovaný útok mládí na seniorskou reprezentaci se v cíli nominace omezil pouze na kajakáře Michala Buchtela, který střídá Lukáše Kubričana.
Po roční pauze se vrací do reprezentace dvojice David Mrůzek – Jaroslav Pospíšil, o jejich vítězství nad Koplíkem s Vrzáněm musely rozhodovat až procentní odstupy za vítězi jednotlivých závodů. Na Trnávce si jistotu reprezentačního dresu vyjela i Štěpánka Hilgertová, které k tomu stačila dvě umístění na bronzovém stupni. Damoklův meč visel po sobotním zaváhání i nad dvojicí Marek Jiras a Tomáš Máder, které na konečné druhé místo vyneslo až nedělní stříbro.
 
 
Zcela jasná situace je ve všech kategoriích na nejvyšší příčce. Stanislav Ježek na singlu, Irena Pavelková mezi ženami, deblíři Jaroslav Volf – Ondřej Štěpánek i kajakář Vavřinec Hradílek prošli kvalifikací bez zaváhání a všechny čtyři lodě mají po nominačních závodech na svých kontech plný počet sedmadvaceti bodů. Oproti loňskému roku se v reprezentačním týmu obměnily jen dvě lodě a pouze Michal Buchtel je úplným nováčkem v seniorském výběru. Národní tým má před sebou nejbližší cíl v podobě Mistrovství Evropy v britském Nottinghamu.
 
Před samotným závodem čeká Čechy v Anglii pětidenní soustředění, na které tým Jiřího Pultery odlétá příští neděli. Po návratu z Británie už zbude jen týden na doladění formy v domácím prostředí a pak znovu do letadla a zpět do Nottinghamu, kde se poslední týden v květnu rozdělí medaile nejlepším slalomářům Starého kontinentu.
 
 
 
Výsledky 3. ČP ve slalomu
Výsledky 4. ČP ve slalomu
 
 
 
Nominační tabulka do seniorské reprezentace
 
Fotogalerie - Tomáš Dvořák

Mistrovství Evropy

Výsledky mezinárodní

Canoe ICF
results & rankings

Archiv výsledků
canoeslalom.net

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia