Kanoe.cz

Nové pravidlo pořadně zamíchalo pod Tatrami pořadím

Jako obvykle je po prvních dvou závodech nejzapeklitější situace v kategorii kajakářů. Jasně na čele průběžné tabulky mužského kajaku sice figuruje Vavřinec Hradílek, ale od stříbrné pozice dělí další borce minimální rozdíly.
V kajaku se, díky nedělnímu vítězství Tomáše Maslaňáka, událo také největší překvapení uplynulého víkendu. Mladík vloni hájil ještě juniorský dres a barvy Ostravy. Letos však už Maslaňák jezdí mezi seniory Dukly a hned na úvod sezóny se svému novému klubu odvděčil tím nejlepším možným způsobem. S jasným postupovým cílem do úvodu nominace ve slovenském Liptovském Mikuláši vstoupili, kromě Hradílka, i další reprezentanti. Na čele nominační tabulky se po dvou závodech usadili olympionici v deblu Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem, na siglkánoi Stanislav Ježek a mezi ženami stálá opora Irena Pavelková. Naopak nedařilo se tolik Štěpánce Hilgertové, která dosáhla „jen“ na nedělní bronz.
 
Na umělý slalomový kanál v Lipťáku se nejvyšší český závod vrátil po mnoha letech a návrat to byl povedený. První duo závodů ČP pořádal oddíl SK UP Olomouc a vše proběhlo hladce díky pomoci domácích borců z KTK Liptovský Mikuláš. Pěkná trať, kterou nemají Češi tolik „v ruce“ jako třeba kanál v Praze nebo Trnávce, hrála důležitou roli ve výsledcích. Klíčovou ingrediencí, která upekla výsledky, však byla znovu psychika. V situaci, kdy o výsledku rozhoduje pouze jedna jediná jízda a závodník nemůže spoléhat na opravu v druhém kole, je nápor na psychickou odolnost obrovský. Podle dosavadních zkušeností to vypadá, že výhoda je to pro mladé závodníky, které tolik nesvazuje povinnost něco dokázat. Slalomová nominace se kvůli kombinaci tatranské tratě a nových pravidel rozjela nejzajímavěji za posledních několik let.
 
První dva závody mají slalomáři za sebou. Už za týden se dozvíme konečné výsledky slalomové nominace. Českou špičku přivítá umělý slamový kanál na Trnávce, který by pro zkušené závodníky měl být mnohem přijatelnější než voda pod Tatrami. Jak dopadne druhé měření sil mládí se zkušeností? Uvidíme, ale čekat lze rozhodně silný sportovní zážitek.
Neoficiální nominační tabulka do seniorské reprezentace

 

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

Výsledky mezinárodní

Canoe ICF
results & rankings

Archiv výsledků
canoeslalom.net

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo AutoTreidlogo Litovellogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektaO
Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia