Kanoe.cz

Český pohár předžáků 2007

Po skončení všech závodů započítávaných do poháru, je zde zveřejněno celkové pořadí Poháru předžáků 2007 s komentářem od Pavla Pokorného. Přidána fotogalerie
Český pohár předžáků 2007
 
Během tohoto víkendu se v Benátkách uzavřel pro nejmenší slalomáře letošní kolotoč závodů Českého poháru. Naprosto rozdílné tratě jednotlivých závodů, od klidné, klikaté Loučné ve Vysokém Mýtě, po respekt vzbuzující vlny pod Benátským jezem, prověřily dovednosti nastupující generace závodníků. Ani ti nejlepší se nevyvarovali občasných chyb
a pořadí se měnilo závod od závodu. Bojovnost mnohdy nahradila nedostatky v technice jízdy
a jen příslovečný drobeček štěstí často rozhodoval o počtu bodů za závod. Kdo z nás „velkých“ si dovede představit, jak vypadají vlny v Benátkách, když máte oči čtyřicet centimetrů nad vodou! Do toho branky, se kterými měl problémy leckterý dorostenec. To jen jako příklad toho, co museli špunti překonat.
Pravidelné umisťování se těch nejlepších takřka v polovině celkového pořadí závodů svědčí o docela dobré úrovni nejmladší kategorie slalomářů. Uvidíme, jaký rozruch udělají příští rok mezi žáky.
Před čtyřmi roky, když Pohár předžáků vznikal, závodila necelá desítka nejmenších. Letos se na start postavilo čtyřiačtyřicet malých slalomářů! Doufám, že jsou mezi nimi ti, co se za deset, patnáct let budou vracet s medailemi z Burgu, Tacenu nebo Athén a tabulku Poháru předžáků nahradí Pohárem, kterému se říká Světový.
Nakonec ještě velký dík Ondrovi Štěpánkovi za to, že ochotně souhlasil s tím, že bude dekorovat letošní vítěze, což byl pro děti zážitek, na který jen tak nezapomenou.
Pavel Pokorný
 
- Tabulka celkového pořadí Poháru předžáků 2007
 

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Výsledky mezinárodní

Canoe ICF
results & rankings

Archiv výsledků
canoeslalom.net

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia