Kanoe.cz

Slalomu ve Špindlu - kralovaly zkušenosti

Po zimní přestávce se na Labi pod Špindlerovým Mlýnem rozjela nejvyšší domácí soutěž slalomářů na divoké vodě. Na krásné a peřejnaté trati probíhaly soutěže českého poháru v obou víkendových dnech. Ani dlouhá pauza nezamíchala příliš s pořadím na předních místech.
Přidány další fotogalerie.
Česká špička, která by měla bojovat o mistrovství světa a Evropy, vypadá po prvních ostrých testech obdobně jako v sezóně uplynulé. Výrazné změny v pořadí na stupních vítězů nebyly ani mezi výsledky sobotního a nedělního klání. Po dvou přesvědčivých triumfech si připsala stále svěží kajakářka Štěpánka Hilgertová a deblová dvojice Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek. Dvě vítězství si ze Špindlu odváží i kajakář Ondřej Raab. Jeho nedělní zlato se však zrodilo až po nesmírně vyrovnaném boji s dotírajícími soupeři. O vyrovnanosti svědčí to, že všichni medailisti se v kajaku mužů vměstnali do pouhých sedmi setin sekundy. Jedinou kategorií, která poznala dva vítěze je singlkanoe. Zatímco v sobotu se z nejvyššího stupínku radoval čerstvý otec Stanislav Ježek, tak v neděli si zlato vyjel Ježkův reprezentační kolega Jan Mašek.
 
V sobotu přivítalo kanoisty ve Studeném koleně sluníčko a relativně teplé počasí. V příjemném počasí a na krásné, divoké trati se mezi brankami představila kompletní česká špička. Na začátku sezóny se ukázalo, že prim v českém vodním slalomu hrají především zkušenosti. Většinu umístění na stupních vítězů obstarali ostřílení harcovníci českého reprezentačního týmu, kteří často už dávno oslavili třicáté narozeniny. Největší souboj o třetí postupové místo se nejspíše strhne mezi deblkanoisty. V této lodní kategorii se loni s aktivní kariérou rozloučila úspěšná posádka Jaroslav Pospíšil a Jaroslav Pollert a tím se otevřela cesta dalším posádkám. O postup do reprezentačního družstva bude znovu usilovat i zmiňovaný Jaroslav Pospíšil, který své závodní pádlo ještě nehodlá pověsit na hřebík. Spolu se svým novým parťákem Davidem Mrůzkem v nedělním klání prokázali, že své mladší soupeře ještě dokáží notně potrápit a ve vyrovnaném závodě si dojeli pro bronz. Suverénně se v obou závodech představili Volf se Štěpánkem a svorně druzí dokončili v prvních závodech českého poháru deblkanoisté Jiras – Mader.
 
Za suverénku víkendu se může směle považovat i kajakářka Štěpánka Hilgertová, která po oba dny zvítězila s luxusním náskokem více než deseti vteřin. Za Hilgertovou se vždy umístila další reprezentantka Marie Řihošková avšak o třetí pozici se strhl tuhý boj. Vítězně z něj v sobotu vzešla Kateřina Hošková a o den později zkušená Irena Pavelková. V neděli však jak Pavelkové, tak Řihoškové notně zatápěla sedmnáctiletá Kateřina Kudějová, která se po druhém místě v kvalifikační jízdě propadla na konečnou čtvrtou pozici.
 
V kajaku mužů se rovněž první dvě místa neměnila. Za vítězným Ondřejem Raabem dojel Lukáš Kubričan. Bronz si v sobotu vyjel Jan Kobes z českobudějovického klubu SK VS. V nedělním studeném a propršeném počasí se Kobesovi naprosto nevedlo a vůbec se neprotlačil do deseti členného finále. V nesmírně vyrovnaném závodě v němž rozhodovaly setinky sekundy si bronz zajistil výborným výkonem Luboš Hilgert.
 
Mezi singlkanoisty si rovněž výborně počínali čeští reprezentanti, kteří startovali na posledním mistrovství světa v Praze Tróji. K sobotnímu vítězství si dopádloval Stanislav Ježek, který pokořil druhého Tomáše Indrucha a třetího v pořadí Jana Maška. V nedělní finálové jízdě však v Ježkově případě selhala výstroj a poté co musel nasazovat spadlou krycí zástěru se propadl výsledkovou listinou a šanci dostali další borci. Nabídnutou šanci nejlépe využil Michal Jáně a za vítězem Maškem a stříbrným Indruchem vylovil z peřejnatého Labe bronzovou medaili.
 
Za čtrnáct dní se české poháry přesunou na umělou slalomou dráhu na Trnávce, kde se pojede nejen o body do nejvyšší české dlouhodobé soutěže, ale ve hře bude i nominace do českého reprezentačního družstva.
 
 
Fotogalerie
 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

Výsledky mezinárodní

Canoe ICF
results & rankings

Archiv výsledků
canoeslalom.net

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo AutoTreidlogo Litovellogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektaO
Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia