Kanoe.cz

Slalomu ve Špindlu - kralovaly zkušenosti

Po zimní přestávce se na Labi pod Špindlerovým Mlýnem rozjela nejvyšší domácí soutěž slalomářů na divoké vodě. Na krásné a peřejnaté trati probíhaly soutěže českého poháru v obou víkendových dnech. Ani dlouhá pauza nezamíchala příliš s pořadím na předních místech.
Přidány další fotogalerie.
Česká špička, která by měla bojovat o mistrovství světa a Evropy, vypadá po prvních ostrých testech obdobně jako v sezóně uplynulé. Výrazné změny v pořadí na stupních vítězů nebyly ani mezi výsledky sobotního a nedělního klání. Po dvou přesvědčivých triumfech si připsala stále svěží kajakářka Štěpánka Hilgertová a deblová dvojice Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek. Dvě vítězství si ze Špindlu odváží i kajakář Ondřej Raab. Jeho nedělní zlato se však zrodilo až po nesmírně vyrovnaném boji s dotírajícími soupeři. O vyrovnanosti svědčí to, že všichni medailisti se v kajaku mužů vměstnali do pouhých sedmi setin sekundy. Jedinou kategorií, která poznala dva vítěze je singlkanoe. Zatímco v sobotu se z nejvyššího stupínku radoval čerstvý otec Stanislav Ježek, tak v neděli si zlato vyjel Ježkův reprezentační kolega Jan Mašek.
 
V sobotu přivítalo kanoisty ve Studeném koleně sluníčko a relativně teplé počasí. V příjemném počasí a na krásné, divoké trati se mezi brankami představila kompletní česká špička. Na začátku sezóny se ukázalo, že prim v českém vodním slalomu hrají především zkušenosti. Většinu umístění na stupních vítězů obstarali ostřílení harcovníci českého reprezentačního týmu, kteří často už dávno oslavili třicáté narozeniny. Největší souboj o třetí postupové místo se nejspíše strhne mezi deblkanoisty. V této lodní kategorii se loni s aktivní kariérou rozloučila úspěšná posádka Jaroslav Pospíšil a Jaroslav Pollert a tím se otevřela cesta dalším posádkám. O postup do reprezentačního družstva bude znovu usilovat i zmiňovaný Jaroslav Pospíšil, který své závodní pádlo ještě nehodlá pověsit na hřebík. Spolu se svým novým parťákem Davidem Mrůzkem v nedělním klání prokázali, že své mladší soupeře ještě dokáží notně potrápit a ve vyrovnaném závodě si dojeli pro bronz. Suverénně se v obou závodech představili Volf se Štěpánkem a svorně druzí dokončili v prvních závodech českého poháru deblkanoisté Jiras – Mader.
 
Za suverénku víkendu se může směle považovat i kajakářka Štěpánka Hilgertová, která po oba dny zvítězila s luxusním náskokem více než deseti vteřin. Za Hilgertovou se vždy umístila další reprezentantka Marie Řihošková avšak o třetí pozici se strhl tuhý boj. Vítězně z něj v sobotu vzešla Kateřina Hošková a o den později zkušená Irena Pavelková. V neděli však jak Pavelkové, tak Řihoškové notně zatápěla sedmnáctiletá Kateřina Kudějová, která se po druhém místě v kvalifikační jízdě propadla na konečnou čtvrtou pozici.
 
V kajaku mužů se rovněž první dvě místa neměnila. Za vítězným Ondřejem Raabem dojel Lukáš Kubričan. Bronz si v sobotu vyjel Jan Kobes z českobudějovického klubu SK VS. V nedělním studeném a propršeném počasí se Kobesovi naprosto nevedlo a vůbec se neprotlačil do deseti členného finále. V nesmírně vyrovnaném závodě v němž rozhodovaly setinky sekundy si bronz zajistil výborným výkonem Luboš Hilgert.
 
Mezi singlkanoisty si rovněž výborně počínali čeští reprezentanti, kteří startovali na posledním mistrovství světa v Praze Tróji. K sobotnímu vítězství si dopádloval Stanislav Ježek, který pokořil druhého Tomáše Indrucha a třetího v pořadí Jana Maška. V nedělní finálové jízdě však v Ježkově případě selhala výstroj a poté co musel nasazovat spadlou krycí zástěru se propadl výsledkovou listinou a šanci dostali další borci. Nabídnutou šanci nejlépe využil Michal Jáně a za vítězem Maškem a stříbrným Indruchem vylovil z peřejnatého Labe bronzovou medaili.
 
Za čtrnáct dní se české poháry přesunou na umělou slalomou dráhu na Trnávce, kde se pojede nejen o body do nejvyšší české dlouhodobé soutěže, ale ve hře bude i nominace do českého reprezentačního družstva.
 
 
Fotogalerie

Mistrovství Evropy

Výsledky mezinárodní

Canoe ICF
results & rankings

Archiv výsledků
canoeslalom.net

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia