Výsledky Mistrovství Evropy ve slalomu 2006

Výsledky Mistrovství Evropy ve vodním slalomu 2006, které se jelo na trati ve francouzském L'Argentieres - La Besse. Pátek - 30. 6. 2006
První závodní den na Mistrovství Evropy patřil kvalifikačním jízdám kategorií K1 ženy a C1. Kromě toho se rozdávaly medaile v závodech družstev. České kajakářky - Hilgertová, Pavelková, Řihošková získaly stříbro a singlkanoisté - Ježek, Indruch, Mašek vybojovali medaili bronzovou.

výsledky (ve formátu .pdf):

Sobota 1. 7. 2006
Na trati se bojovalo o postup do semifinále mezi kajakáři a deblkanoisty. Jediný komu se postup nepodařil byl Lukáš Kubričan, který po velmi riskantním průjezdu jedné z přesazených branek inkasoval 50 vteřinovou penalizaci. Odpoledne se však již závodilo o medaile. Čeští deblkanoisté Jiras-Máder, Volf-Štěpánek a Pospíšil-Pollert ve velmi vyrovnaném soboji vybojovali bronzovou medaili, když podlehli pouze vítězným němcům a druhým francouzům.

Neděle 2. 7. 2006
Poslední den byli na pořadu finálové jízdy všech kategorií. Jedinou medaili vybojoval Tomáš Indruch, který skončil na třetím místem za francouzem Tony Estanguetem a slovákem Michalem Martikánem.