Kanoe.cz

Hilgertová znovu povede reprezentaci na mistrovství světa

Velký víkend má za sebou kajakářka Štěpánka Hilgertová a singl kanoista Stanislav Ježek. Po minulém týdnu byli na pokraji vyřazení z reprezentačního družstva. Uplynulé dva dny je však zastihly ve vynikající formě.
V obou závodech na umělé dráze v Praze Tróji nenašli přemožitele. Bez jakýchkoliv problémů se tak vešli do výběru reprezentačního kouče Jiřího Pultery. Hilgertová navíc v neděli nedala soupeřkám vůbec šanci a zvítězila o nevídaných 11 vteřin.
Jistotu kvalifikace do národního družstva už v sobotu získal singl kanoista Tomáš Indruch. Stejně se vedlo i posádce debl kánoistů Marku Jirasovi spolu s Tomášem Máderem a kajakáři Ondřeji Raabovi. Zejména deblíři Jiras s Máderem si počínali v letošní nominaci suverénně. Měli nejlepší výsledky ve všech čtyřech závodech (v prvním závodě na Trnávce však obsadili 2. místo, když dosáhli na setinu stejného výsledku jako vítězové Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek). Po vyrovnaných výkonech s přehledem postoupila i kajakářka Irena Pavelková a debl kanoisté Volf a Štěpánek.
Podobně jako Ježek a Hilgertová museli do posledního okamžiku bojovat i Marie Řihošková a Lukáš Kubričan. Řihošková si po výborných výsledcích na Trnávce vybrala v prvním pražském závodě slabší chvilku. S padesátkou v úvodní sobotní jízdě neměla šanci na postup do finále A. Ve finále B pak na ní zbylo až předposlední místo v kategorii žen. Rozhodnout tak musel až dnešní závod. V něm Řihošková sice podlehla Marcele Sadilové, která byla její přímou konkurentkou, ale konečné 4. místo jí stačilo k postupu.
Nejdramatičtější bylo rozuzlení kategorie kajakářů. Kdo bude v českém týmu pro MS 2006? Tato otázka mohla mít před dnešním závodem hodně odpovědí. Jedno místo pro sebe jasně držel Ondřej Raab, ale za ním se o další dvě místa pralo dalších 6 borců! Výborně si v sobotu vedl Luboš Hilgert mladší. Syn naší slalomové královny v sobotu triumfoval. Spolu se svou matkou získali rodinný double a měli velkou šanci, že oba budou reprezentovat i na nadcházejícím MS v Praze. Vše nakonec dopadlo jinak. Reprezentační triko po dnešním vítězství oblékne Lukáš Kubričan. Posledním postupujícím se stal olympionik ze Sydney Tomáš Kobes. Naopak velkým neúspěchem a překvapením je až 5. místo Ivana Pišvejce v konečné nominaci. Pišvejc se v Praze ani jednou nevešel mezi nejlepších 10 a letošní sezóna pro něj víceméně skončila.
Český pohár v Praze Tróji byl také generálkou na srpnové mistrovství světa. A jak tato zkouška dopadla? Podle slov ředitele závodu Jiřího Prskavce hladce. „Spolupráce s časoměřiči i televizí proběhla, tak jak měla. Menší starosti nám akorát připravili samotní závodníci USK. Pro ty byla o víkendu na prvním místě nominace do některého z reprezentačních týmů (kromě seniorů měli nominaci i akademici, tým do 23 let a junioři) a tak nám chybělo několik párů rukou. Nejednalo se však o nic zásadního. Myslím, že jsme všechno zvládli v pohodě“ dodal Prskavec. Mistrovství světa se jede na kanále v Praze Tróji v termínu 2. – 6. 8. 2006.
Výsledky ze sobotního závodu naleznete na serveru results.cz
Výsledky z nedělního závodu naleznete na serveru results.cz
Výsledky nominace a postupující na MS naleznete v příloze na kanoe.cz
David Knebel

Mistrovství Evropy

Výsledky mezinárodní

Canoe ICF
results & rankings

Archiv výsledků
canoeslalom.net

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia