Kanoe.cz

ČP v raftingu R4 a nominace R6 - Labe

3. závod Českého poháru v raftingu kategorie R4 a 1. nominačního závodu v kategorii R6 se jely o tomto víkendu, kde jinde, než na Labi pod Špindlerovým Mlýnem. Kromě článku a výsledků zde najdete také pár hezkých fotografií ze závodů.

Výsledky ke stažení ve formátu  .xls

A krásné fotky, za které děkujeme Zdeňkovi Šabatovi, najdete v naší fotogalerii.

Nominační závod R6

Na řece Labi pod Špindlerovým mlýnem se o tomto víkendu konal závod Českého poháru v raftingu v kategorii R6, který byl současně prvním nominačním závodem na mistrovství Evropy 2006.

Na řece Labi pod Špindlerovým mlýnem se o tomto víkendu konal závod Českého poháru v raftingu v kategorii R6, který byl současně prvním nominačním závodem na mistrovství Evropy 2006.
Na náročné trati v okolí Labské soutěsky se v neděli na startu vedle dalších 21 mužských posádek v barvách William & Delvin Prostějov postavil i „A“ tým ve složení David Lisický, Jan Neset, Pavel Šamánek, Jan Hanuliak, Tomáš Slovák a Michal Hric.
 
Tým, který bude na podzim reprezentovat Českou republiku na mistrovství světa v Ekvádoru, obsadil v silné konkurenci druhé místo, když zaostal 4 sekundy za vítěznou posádkou mistrů světa z roku 2003 z klubu RK Troja. Na třetím místě dojeli raftaři týmu STAN Hájos Racing team.
 
„Nemohu říct, že bychom byli s jízdou a výsledkem úplně spokojeni. Nemohli jsme loď pořádně rozjet o vítězství nás zřejmě připravila velká chyba v jednom z nejtěžších míst tratě, kde jsme zachytli člunem o kámen, který  nás zastavil a otočil o 90 stupňů. Na výsledku se také podepsala skutečnost, že nadchází čas státnic a maturit. Takže jsme v závodě nemohli počítat s účastí členů týmu Jana Krajce a Jana Vlčka, kteří museli akutně řešit své studijní povinnosti. Místo nich nastoupili náhradníci Tomáš Slovák a Michal Hric, kteří odvedli výborný výkon. Bohužel jeli s námi poprvé a to na dokonalou souhru nestačí. Ale mohlo to dopadnout i hůř.“ Řekl nám člen týmu David Lisický. Právě Lisický s Nesetem a Šamánkem, doplněni o Novosada suverénně zvítězili v sobotním závodě čtyřmístných raftů a tak pomýšleli na vítězství v kategorii R6.
 
V kategorii R6 ženy zvítězila posádka RK STAN - TROJA, ve složení Šárka Znamenáčková, Jarka Hájková, Petra Plavjaníková, Michaela Dvořáková, Renáta Koehlerová, a náhradnice Lucie Straková z týmu Willam a Delvin Prostějov, která zaskočila za nemocnou míšu Hodačovou. Také tato posádka se  připravuje na MS 2005 v Ekvádoru. Na 2. místě se umístily William & Delvin Prostějov - Kočičky a na třetím místě dojela děvčata z týmu Georgia - Koaly. S neúplnou základní posádkou se potýkalo několik ženských posádek a tak o změny ve startovní listině na poslední chvíli nebyla nouze.
 
Další nominační závod čeká české raftaře  25. a 26. června na umělém kanálu ve Slovenském Čunově, kde se o reprezentační místa utkají ve slalomu a sprintu.
 
Slovenské posádky také využily možnosti účasti na našich závodech a započítaly závod na Labi do své nominace o účast na MS 2005 v Ecuadoru.
 
Celkově byly závody na Labi velmi dobře zorganizované, zejména v časovém presu, jaký nám určuje dohodnutý režim na trati přes labskou soutěsku. Je velmi těžké skloubit vrcholné závody ve slalomu, sjezdu a ještě rafty. A to vše na území KRNAPu.
 
David Lisický a Standa Hájek
           

Instagram #czechcanoe

Paddleboarding

logo CFSUP 2017 8.-9.4. SUP START
13.5. Prague Marathon
10.-11.6. SUP Mácháč
30.7. SUP Slapy-Praha
26.-27.8. Lipno Fest
9.9. Týn nad Vltavou
14.10. Krumlovský maraton

Napsali o nás

Články o vodních sportech Galuškovi volili v Sydney
29.01.2018, klatovsky.denik.cz
Vodácké mistrovství ČR v běhu na lyžích zná svého vítěze
29.01.2018, padler.cz
Drahošův tým si vybral místo s výhledem na Hrad. Ale ten je v mlze
27.01.2018, idnes.cz
Nálada v davu příznivců Drahoše klesá k bodu mrazu. Hrad zůstává v mlze
27.01.2018, idnes.cz
Lež, byznys a papaláštví vítězí, napsal kajakář Hradilek k vítězství Miloše Zemana
27.01.2018, parlamentnilisty.cz

všechny články

Sport podporuje

logo Praha 100px