Kanoe.cz

ČP v raftingu R4 a nominace R6 - Labe

3. závod Českého poháru v raftingu kategorie R4 a 1. nominačního závodu v kategorii R6 se jely o tomto víkendu, kde jinde, než na Labi pod Špindlerovým Mlýnem. Kromě článku a výsledků zde najdete také pár hezkých fotografií ze závodů.

Výsledky ke stažení ve formátu  .xls

A krásné fotky, za které děkujeme Zdeňkovi Šabatovi, najdete v naší fotogalerii.

Nominační závod R6

Na řece Labi pod Špindlerovým mlýnem se o tomto víkendu konal závod Českého poháru v raftingu v kategorii R6, který byl současně prvním nominačním závodem na mistrovství Evropy 2006.

Na řece Labi pod Špindlerovým mlýnem se o tomto víkendu konal závod Českého poháru v raftingu v kategorii R6, který byl současně prvním nominačním závodem na mistrovství Evropy 2006.
Na náročné trati v okolí Labské soutěsky se v neděli na startu vedle dalších 21 mužských posádek v barvách William & Delvin Prostějov postavil i „A“ tým ve složení David Lisický, Jan Neset, Pavel Šamánek, Jan Hanuliak, Tomáš Slovák a Michal Hric.
 
Tým, který bude na podzim reprezentovat Českou republiku na mistrovství světa v Ekvádoru, obsadil v silné konkurenci druhé místo, když zaostal 4 sekundy za vítěznou posádkou mistrů světa z roku 2003 z klubu RK Troja. Na třetím místě dojeli raftaři týmu STAN Hájos Racing team.
 
„Nemohu říct, že bychom byli s jízdou a výsledkem úplně spokojeni. Nemohli jsme loď pořádně rozjet o vítězství nás zřejmě připravila velká chyba v jednom z nejtěžších míst tratě, kde jsme zachytli člunem o kámen, který  nás zastavil a otočil o 90 stupňů. Na výsledku se také podepsala skutečnost, že nadchází čas státnic a maturit. Takže jsme v závodě nemohli počítat s účastí členů týmu Jana Krajce a Jana Vlčka, kteří museli akutně řešit své studijní povinnosti. Místo nich nastoupili náhradníci Tomáš Slovák a Michal Hric, kteří odvedli výborný výkon. Bohužel jeli s námi poprvé a to na dokonalou souhru nestačí. Ale mohlo to dopadnout i hůř.“ Řekl nám člen týmu David Lisický. Právě Lisický s Nesetem a Šamánkem, doplněni o Novosada suverénně zvítězili v sobotním závodě čtyřmístných raftů a tak pomýšleli na vítězství v kategorii R6.
 
V kategorii R6 ženy zvítězila posádka RK STAN - TROJA, ve složení Šárka Znamenáčková, Jarka Hájková, Petra Plavjaníková, Michaela Dvořáková, Renáta Koehlerová, a náhradnice Lucie Straková z týmu Willam a Delvin Prostějov, která zaskočila za nemocnou míšu Hodačovou. Také tato posádka se  připravuje na MS 2005 v Ekvádoru. Na 2. místě se umístily William & Delvin Prostějov - Kočičky a na třetím místě dojela děvčata z týmu Georgia - Koaly. S neúplnou základní posádkou se potýkalo několik ženských posádek a tak o změny ve startovní listině na poslední chvíli nebyla nouze.
 
Další nominační závod čeká české raftaře  25. a 26. června na umělém kanálu ve Slovenském Čunově, kde se o reprezentační místa utkají ve slalomu a sprintu.
 
Slovenské posádky také využily možnosti účasti na našich závodech a započítaly závod na Labi do své nominace o účast na MS 2005 v Ecuadoru.
 
Celkově byly závody na Labi velmi dobře zorganizované, zejména v časovém presu, jaký nám určuje dohodnutý režim na trati přes labskou soutěsku. Je velmi těžké skloubit vrcholné závody ve slalomu, sjezdu a ještě rafty. A to vše na území KRNAPu.
 
David Lisický a Standa Hájek
           

Adidas Sickline

Olympijské naděje

SP La Seu

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

ME juniorů a U23 2017 - Sprint

Instagram #czechcanoe

Paddleboarding

logo CFSUP 2017 8.-9.4. SUP START
13.5. Prague Marathon
10.-11.6. SUP Mácháč
30.7. SUP Slapy-Praha
26.-27.8. Lipno Fest
9.9. Týn nad Vltavou
14.10. Krumlovský maraton

Napsali o nás

Články o vodních sportech Koncentrovaný a bez zástavy srdce. Jak Třeštík fotil sportovní hvězdy
08.12.2017, sport.idnes.cz
Malá vesnice na Vysočině bojuje proti velkým městům
08.12.2017, regiony.impuls.cz
Špatný dárek dává Jihočeský kraj svým obyvatelům jezdícím vlakem na Šumavu
07.12.2017, blog.idnes.cz
Přišly hvězdy, vyhrál Švarc
07.12.2017, plzensky.denik.cz
Lukáš Červinka vybojoval bronzovou medaili na MS ve freestylu
06.12.2017, padler.cz

všechny články