Kanoe.cz

Zápis ze zasedání rady raftingu 2/2007

Po úřednické smršti z počátku roku se situace poněkud uklidnila a je na světě zápis z druhého zasedání rady raftingu. Přeji krásné počteníčko :-)

Zpráva ze zasedání Rady raftingu SVoČR 2/2007

Praha, 22. března 2007

Přítomni: Stanislav Hájek, Martin Procházka, Libor Polák, Karel Harbáček,

Vratislav Šembera

Hosté: Hanka Heralová

Omluveni: Robert Kazík, Zbyněk Netopil

A. Svazová časomíra

· Martin Procházka informoval Radu o stavu příprav svazové časomíry a komentoval čerpání vyčleněných finančních prostředků.

· Rada vzala informaci o stavu příprav časomíry na vědomí.

· Rada schválila zakoupení staršího obytného přívěsu pro potřeby obsluhy časomíry v rámci již odsouhlaseného rozpočtu z roku 2006.

B. Medaile pro sezónu 2007

· Medaile pro nastávající sezónu jsou připraveny.

· Medaile budou uloženy na sekretariátu svazu, pořadatelé jednotlivých mistrovských závodů si je před závodem vyzvednou u Hanky Heralové.

C. Startovní čísla

· Libor Polák informoval o kontrole obou sad startovních čísel. Čísla jsou kompletní, po závodu na Sázavě budou předána do opravy ve Varnsdorfu.

· Libor Polák vypracuje pro celou nastávající sezónu harmonogram předávání sad startovních čísel mezi pořadateli jednotlivých závodů.

D. Závody ČP v Čunovu

· Karel Harbáček a Zbyněk Netopil budou jako delegáti zastupovat SVoČR při závodech v Čunovu.

· Karel Harbáček bude pracovat jako delegát pro české závody kategorie R-4. Přihlášky k závodu ČP kategorie R-4 v Čunovu je nutno zasílat na adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

· Zbyněk Netopil bude pracovat jako delegát pro české závody kategorie R-6. Přihlášky k závodu ČP kategorie R-6 v Čunovu je nutno zasílat na adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

· Uzávěrka přihlášek na na uvedených adresách je 31.5.2007 do 12:00. Po tomto termínu se již každý přihlásí sám u pořadatele.

E. Pravidla raftingu 2007

· Vráťa Šembera - Nová pravidla jsou vyvěšena na www.kanoe.cz ve dvojí verzi: první soubor obsahuje tiskovou verzi pravidel, druhý obsahuje pravidla s vyznačením veškerých změn oproti pravidlům dosavadním. Rozhodčí a kluby byli o zveřejnění pravidel informováni.

· Sešitkové vydání pravidel obdrží kluby v rámci prezentace při závodu na Sázavě, případně na požádání při dalších závodech.

F. Konference delegátů SVoČR

· Standa Hájek informoval Radu o průzkumu mezi kluby ohledně místa a termínu konference svazu.

· O termínu a místě konání rozhodne na základě získaných podkladů Předsednictvo SVoČR.

G. Informace o závodech 2007

1. Závody na Labi zaznamenají drobné změny v časovém rozvrhu. V sobotu má ČSK dlouhý sjezd kanoisti až v 15:00 hod, takže bychom posunuli R4 směrem k poledni. V neděli dopoledne má ČSK sjezd jen na Kukačku, tedy nic nebrání hned po slalomu jet sjezd od Michláku do Herlíkovic nebo blíž. Čas : asi 14:00

2. Lipno v SO je bez problémů pro R4 z Loučovic přes Čerťáky , v NE jsou sprinty ČSK přes železňák, naše závody tedy proběhnou od 13:00 od cíle slalomu až dolů.

3. Výjimka z ochranných podmínek NPR Lúč/Čertova stěna pro SVoČR je udělena. Žádost CNAWRu o spolupráci na Čerťácích odmítnuta s tím, že je potřeba ze strany CNAWRu vyřídit si stejnou výjimku od vlády ČR.

H. Svazové čluny

· Posádky, které nemají zájem o zapůjčení člunů PULSAR na celou sezónu nýbrž jen na některý ze závodů R6, si čluny vyzvednou (a poté i vrátí) v kanceláři svazu proti podpisu.

· Rada konstatuje, že má k dispozici 10 nepřidělených člunů PULSAR.

· Pro účely zapůjčování člunů na závody v Evropě platí základní sazba 35 € za den plus náklady na dopravu.

I. Čluny na Salzu

· Čluny, které kluby nebudou půjčovat z pověření svazu pořadateli za peníze, se nesmí vůbec na Salze objevit. Důvod – komplikace práce pořadatele a oficiální zákaz volného raftingu na Salze.

· Rada rozhodne po dohodě s pořadatelem, které čluny se do Rakouska povezou a jakým způsobem se tam dostanou.

J. Formulář přihlášky k závodu

· Rada schválila nový závazný formulář pro závody. Standa Hájek tento formulář zveřejní.

K. Účast počtáře na závodech 2007

· Počtář SVoČR Karel Harbáček se v sezóně 2007 zúčastní závodů v Čuňovu, Roudnici, Lipně a na Víru.

L. Voda na Malši

· Karel Harbáček informoval, že SVoČR z iniciativy RK Temelín obdržel povolení pro organizování turistických a sportovních aktivit na řece Malši pod VD Římov. Každou poslední sobotu v dubnu a 2. sobotu v září bude v následujících letech možnou využít zvýšený průtok vody v Malši.

· Rada vyslovuje klubu RK Temelín poděkování za zásluhy a odvedenou práci a zároveň prosí představitele klubu o zveřejnění podrobných údajů prostřednictvím internetových stránek, případně přes tajemnici svazu.

G. Následující jednání Rady raftingu

· Další jednání Rady raftingu proběhne v rámci závodů na Labi. Místo a čas budou upřesněny.

Dne 27. března 2007 vypracoval: Vratislav Šembera

. .

 

Facebook IRF

 

Facebook SVoČR - Rafting