Kanoe.cz

Závěr nominace do RD junirů ve slalomu

Roudnice nad Labem, respektive umělá slalomová dráha v Roudnici, bude hostit závěrečný díl nominace na juniorské Mistrovství světa ve vodním slalomu. Na trati seniorského Mistrovství Evropy 1996 se pokusí mladí následovníci Štěpánky Hilgertové a Štěpánka s Volfem začít svoji mezinárodní kariéru. Úspěšná nominace je první krok na cestě za úspěchem na mezinárodním poli. V nabité konkurenci se nominují vždy tři lodě v každé kategorii.

„Velmi mě potěšila úroveň mladých závodníků. V každé kategorii je několik lodí, doufám, na světové úrovni,“ naznačuje ambice juniorského týmu kouč Jiří Kratochvíl. „Hradílek na kajaku mužů je loňský medailista z Mistrovství světa juniorů. Je to ovšem jediná opora z loňského týmu, který zůstal. Většina ostatních závodí již mezi dospělými. A tak jsem rád, že i další mladí vypadají dobře. Vypíchl bych zejména Blažkovou z Dukly na kajaku žen“

Závody v Roudnici jsou však i jakousi druhou ligou mezi vodáckými soutěžemi. Jmenují se Národní kvalifikační závody (NKZ). V každé kategorii se mimo jiné bojuje i o 18 respektive 13 postupových míst do ligy první – Českých pohárů ve slalomu 2006.

Juniorský slalomový tým v roce 2004
Junioři v roce 2004 získali jeden titul mistrů světa (hlídka singl kanoistů), 3 tituly mistrů Evropy a dalších 7 medailí na těchto šampionátech.

Nominace do juniorského slalomového týmu
Nominační závody byly dva závody 7.-8.5. ve Veltrusech, dva závody 14.-15.5. ve Špindlerově Mlýně a poslední dva NKZ v Roudnici nad Labem. Z těchto pěti závodů se sečtou tři nejlepší a vznikne žebříček, z nějž nejlepší tři lodě v kategorii budou mít šanci reprezentovat při ME v Polsku v druhé polovině srpna.

Český svaz kanoistů
Národní federace sestávající ze dvou sekcí – rychlostní kanoistiky a divoké vody. ČSK sdružuje 10.500 aktivních členů. Reprezentace na divoké vodě patří mezi nejúspěšnější družstva na světě. V rámci ČR je slalom a sjezd na divoké vodě jedním ze tří nejúspěšnějších sportů
 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017