Kanoe.cz

Slalomová nominace v polovině

První dva ze čtyř nominačních závodů mají za sebou slalomáři na divoké vodě. Ve všech kategoriích se udála vcelku překvapivá situace. Z prvenství se totiž v neděli radovali stejní závodníci jako v sobotu. S velkým bodovým náskokem do druhé poloviny nominace vstoupí singl kanoista Jan Mašek z USK Praha, debl kanoisté Volf –Štěpánek z Dukly Praha, kajakářka Štěpánka Hilgertová (Dukla) a Ivan Pišvejc (USK).

Nejjasněji vypadá nominační matematika v kategorii debl kanoistů. Za Volfem se Štěpánkem se v sobotu seřadili loňští reprezentanti Pospíšil – Pollert a další zkušená dvojice Jiras – Máder. V neděli si pak pořadí prohodili a výrazně odskočili dalším pronásledovatelům.

Dvojnásobné vítězství v ženách patří Štěpánce Hilgertové. Ta sice před dvěma týdny na Labi byla dvakrát třetí, ale na nominaci vyladila formu a prodala své zkušenosti. Za Štěpánkou se boj o postup na ME a SP soustředí hlavně na tři víkendové medailistky. Druhou Irenu Pavelkovou respektive Marii Řihoškovou a dvakrát bronzovou Marcelu Sadilovou.

Zajímavě dopadly výsledky singl kanoistů. Vítězství si v obou kláních zajistil Jan Mašek. Tomu se na Trnávce tradičně daří. Mašek je totiž odchovancem Sokolu Žžkov. Klubu, který trať na Trnávce spravuju a skvěle tak využil znalost terénu. Až 4. místo v sobotu vyjel náš nejlepší „singlíř“ posledních let Tomáš Indruch. Vítěz prvních dvou českých pohárů ze Špindlerova Mlýna si však v neděli polepšil a dojel 2. Spolu s ním se příští víkend v Praze poperou o nominační trikoty Stanislav Ježek (USK) a Ondřej Pinkava (Dukla).

I v kajaku mužů je po víkendu jen jediný vítěz a tím je Ivan Pišvejc. Situace v kajaku mužů je velice podobná jako u žen. Dvě třetí místa má na kontě Onřej Raab. Druhá místa si mezi sebe rozdělili Jan Kobes a Lukáš Kubričan.

Definivní jistotu postupu však zatím nemá nikdo. O postupujících se tedy s konečnou platností rozhodne příští víkend. Na trati MS 2006 v Praze - Tróji se opět ve dvou závodech rozhodne o podobě reprezentace ČR pro rok 2005.


P.S. Výsledky zde

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017