Kanoe.cz

Slalomová nominace v polovině

První dva ze čtyř nominačních závodů mají za sebou slalomáři na divoké vodě. Ve všech kategoriích se udála vcelku překvapivá situace. Z prvenství se totiž v neděli radovali stejní závodníci jako v sobotu. S velkým bodovým náskokem do druhé poloviny nominace vstoupí singl kanoista Jan Mašek z USK Praha, debl kanoisté Volf –Štěpánek z Dukly Praha, kajakářka Štěpánka Hilgertová (Dukla) a Ivan Pišvejc (USK).

Nejjasněji vypadá nominační matematika v kategorii debl kanoistů. Za Volfem se Štěpánkem se v sobotu seřadili loňští reprezentanti Pospíšil – Pollert a další zkušená dvojice Jiras – Máder. V neděli si pak pořadí prohodili a výrazně odskočili dalším pronásledovatelům.

Dvojnásobné vítězství v ženách patří Štěpánce Hilgertové. Ta sice před dvěma týdny na Labi byla dvakrát třetí, ale na nominaci vyladila formu a prodala své zkušenosti. Za Štěpánkou se boj o postup na ME a SP soustředí hlavně na tři víkendové medailistky. Druhou Irenu Pavelkovou respektive Marii Řihoškovou a dvakrát bronzovou Marcelu Sadilovou.

Zajímavě dopadly výsledky singl kanoistů. Vítězství si v obou kláních zajistil Jan Mašek. Tomu se na Trnávce tradičně daří. Mašek je totiž odchovancem Sokolu Žžkov. Klubu, který trať na Trnávce spravuju a skvěle tak využil znalost terénu. Až 4. místo v sobotu vyjel náš nejlepší „singlíř“ posledních let Tomáš Indruch. Vítěz prvních dvou českých pohárů ze Špindlerova Mlýna si však v neděli polepšil a dojel 2. Spolu s ním se příští víkend v Praze poperou o nominační trikoty Stanislav Ježek (USK) a Ondřej Pinkava (Dukla).

I v kajaku mužů je po víkendu jen jediný vítěz a tím je Ivan Pišvejc. Situace v kajaku mužů je velice podobná jako u žen. Dvě třetí místa má na kontě Onřej Raab. Druhá místa si mezi sebe rozdělili Jan Kobes a Lukáš Kubričan.

Definivní jistotu postupu však zatím nemá nikdo. O postupujících se tedy s konečnou platností rozhodne příští víkend. Na trati MS 2006 v Praze - Tróji se opět ve dvou závodech rozhodne o podobě reprezentace ČR pro rok 2005.


P.S. Výsledky zde

Momenty sportu

Momenty sportu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017