Kanoe.cz

Na Trnávce půjde o místa do Austrálie

V sobotu a v neděli se na umělé slalomové dráze Trnávka bude bojovat o nominaci na červnové Mistrovství Evropy ve slovinském Tacenu. Pozor na cestě do Želiva(?) je uzavřená cesta z Křelovic !!!. V sobotu a v neděli se na umělé slalomové dráze Trnávka bude bojovat o nominaci na červnové Mistrovství Evropy ve slovinském Tacenu. Naši kanoisté navazují na loňské veleúspěšné ME v makedonském Skopje. Jednat se bude i o místa na zářijové MS v australském Penrithu. Nejvýznamnější soutěž letošní mezinárodní sezóny se vrátí na olympijskou trať, kde naši kanoisté v roce 2000 vylovili zlatou a bronzovou medaili. O víkendu půjde i o nominací na Světové poháry. Na obě soutěže se mohou nominovat pouze tři nejlepší lodě v kategorii.

Trať u Želivu na Vysočině je naší nejobtížnější slalomovou dráhou. Navíc od ostatních drah v ČR tu neteče voda pravidelně, ale pouze několik dní v roce. Možnost tréninku je tak výrazně omezena. To druhé dva nominační závody, které se konají příští víkend na umělé dráze v Praze – Tróji, budou něco jiného. Tam se totiž dnes a denně připravují závodníci USK i Dukly Praha. Zástupci těchto oddílů také patří k největším favoritům nadcházející nominace. V loňském roce si dokonce rozebrali všechny reprezentační místa.

Šéftrenér Jiří Pultera zvolil stejný model nominace jako vloni. Ze čtyř závodů (dva na Trnávce a dva v Tróji) se počítají nejlepší tři výsledky. Bodují se závodníci na 8. až 1. místě a to tak, že vítěz získává 9 bodů, závodník na místě druhém bere bodů 7, na třetím 6 bodů a tak dále až osmý ve výsledcích si připíše bod jediný. Po posledním závodě v Praze vznikne konečný žebříček. V případě rovnosti bodů rozhoduje procentuální odstup od vítěze v nejlepších třech závodech. První tři závodníci v jednotlivých kategoriích budou mít šanci reprezentovat Českou republiku na ME a SP v roce 2005.

„Tato nominace je především pro Světové poháry a Mistrovství Evropy. To se koná poslední červnový víkend ve Slovinsku. Pro účast na MS je navíc nutné umístění do 16. místa a zároveň poloviny startovního pole při ME. V případě, že se to někomu nepovede, bude následovat další donominace. To je, ale ovšem hodně vzdálené. Já navíc věřím, že všichni naši závodníci se umístí a tato speciální nominace nebude třeba“. Dodal šéftrenér Jiří Pultera k nadcházejícím nominačním závodům.
 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017