Kanoe.cz

Labe rozdalo medaile

Kanoisté na divoké vodě mají za sebou víkendové závody na Labi. Stovky vodáků se stejně, jako každý rok, sjely pod Špindlerův Mlýn, aby změřily své síly s Labskou soutěskou. V sobotu a v neděli dopoledne patřila trať v úseku zvaném Studené koleno slalomářům. V nedělním odpoledni se přes tento nejobtížnější úsek spustili sjezdaři v boji o tituly mistrů republiky v klasickém, neboli dlouhém sjezdu. Kanoisté na divoké vodě mají za sebou víkendové závody na Labi. Stovky vodáků se stejně, jako každý rok, sjely pod Špindlerův Mlýn, aby změřily své síly s Labskou soutěskou. V sobotu a v neděli dopoledne patřila trať v úseku zvaném Studené koleno slalomářům. V nedělním odpoledni se přes tento nejobtížnější úsek spustili sjezdaři v boji o tituly mistrů republiky v klasickém, neboli dlouhém sjezdu.

V sobotním slalomu se vesměs dařilo loňským reprezentantům. V nejobsazenější kategorii - kajaku mužů – se z vítězství radoval Ondřej Raab z Dukly. Jeho oddílový kolega Tomáš Indruch si připsal prvenství mezi singl kanoisty. Debl kánoe se staly kořistí Jirase s Máderem z USK Praha. Překvapením se naopak stalo sobotní vítězství Marie Řihoškové mezi ženami. Za sebe odsunula obě olympioničky z Atén. Irena Pavelková se musela spokojit se stříbrem a Štěpánka Hilgertová s bronzem. Slalomy naznačily, že s nástupem krátkých lodí se budou jezdit technicky náročnější tratě. Lodě jsou totiž nyní více točivé. Stavitelé se nebojí vytyčit obtížné brankové kombinace, které jsou samozřejmě atraktivnější pro diváky.

I nedělní trať byla těžká a výsledky se trošičku promíchaly. Mezi ženami si umístění prohodila Pavelková s Řihoškovou a bronz si odnesla opět Hilgertová. V debl kánoích se na stupeň nejvyšší dostala posádka Volf – Štěpánek (Dukla) a kajaky opanoval Ivan Pišvejc (USK Praha). Jediným mužem, který nenašel o víkendu přemožitele zůstal kanoista Indruch. Ten po sobotním triumfu dominoval i v neděli. Naopak těžké chvilky si prožila reprezentační dvojice Pospíšil – Pollert. V první nedělní jízdě při nájezdu do soutěsky jim spadla krycí zástěra a loď i s posádkou zamířila pod hladinu. Následovalo složité opouštění stroje a nedobrovolná koupel. Dramatická situace naštěstí nakonec dopadla jen pár menšími šrámy na nohou a lodi.

Slalomové výsledky leccos naznačily, ale opravdu do tuhého půjde až za dva týdny na Trnávce. Rozehraje se tam nominace na MS, která se uzavře po závodech v Tróji (začátek června). Nominaci si zajistí pouze nejlepší tři lodě v kategorii.

Sjezdové mistrovství republiky dopadlo vcelku dle předpokladů. Jediným překvapením je bezesporu vítězství singl kanoisty Jana Neseta z Litovle. Ten poprvé v sezóně porazil Lukáše Uncajtíka z Obal centra Pardubice a stejně jako loni vybojoval mistrovský titul. Stejně se dařilo vítězům z roku 2004 na kajaku. V ženách, jako již tradičně, suverénně triumfovala Michala Strnadová z Bohemians Praha. Mezi muži se prosadil na stupeň nejvyšší Kamil Mrůzek z Dukly. Jediným novým mistrem je tak posádka Šalek – Říha (společenství Klášterce nad Ohří a Bohemians Praha).

Reprezentace ve sjezdu odjíždí z Mistrovství republiky rovnou na sérií Světových pohárů. „První závody, kterých se v Anglii zúčastníme, se konají už ve středu. Jedeme, proto rovnou přes noc na trajekt, abychom stihli trénovat na trati SP. No a jelikož náš sport patří mezi ty chudší, jede se pod stan a vařit si budeme sami na vařičích. Myslím, že třeba hokejisté, kteří mají teď Mistrovství světa by podobné podmínky asi nebrali. My jsme, ale už trochu zvyklí. Loni jsme tak strávili tři měsíce na Novém Zélandu. Snad nám to bude svědčit i teď. Jen nesmí moc pršet...“ postěžoval si s úsměvem nový Mistr republiky Kamil Mrůzek.

Výsledky 1. ČP ve slalomu
Výsledky 2. ČP ve slalomu

Výsledky Mistrovství ČR v dlouhém sjezdu
Výsledky 5. ČP ve sjezdu
 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017