Kanoe.cz

ČP žáků ve sjezdu 2011

Informace od B.Šamánka k Českému poháru žáků ve sjezdu 2011.
Český pohár žáků - sjezd v roce 2011
 
Vydáno 15.června 2011
V letošním roce se opět  rozběhla populární soutěž ve sjezdu, která je  zaměřena na závodníky žákovského věku. Před lety přišel Robert Knebel s myšlenkou popularizace sjezdu . Byla kategorie žáků starších rozšířena o žáky mladší. Dále byl význam soutěže podtržen tím, že nejlepší závodníci z ČPŽ byli zařazeni do systému SCM. Důkazem správnosti nastoupené cesty jsou výsledky našich závodníků v reprezentačních družstvech juniorů a letos i seniorů. Vždyť úspěšní reprezentanti Hála, Valíková, Rolenc, Suchánek a Jílek jsou „absolventi“ této soutěže . V českém poháru žáků začínali svoji sjezdovou kariéru.
V letošním roce jsou v termínové listině závody zařazené do této soutěže rovnoměrně rozloženy v následujících termínech:
28.5. a 29.5.     Sprinty v Opavě - 1.a 2. ČPŽ
18.6. a 19.6.     Klasické sjezdy ve Vysokém Mýtě - 3. a 4. ČPŽ
9.7. a 10.7.       Sprinty v Kadani - 5. a 6. ČPŽ
30.7.                Klasický sjezd na Moravici - 7. ČPŽ
11.9.                MČR ve sprintu Brno
24.9.                MČR klasický sjezd v Olomouci
Do žebříčku se nezapočítávají dva nejhorší výsledky. Podrobnější informace najdete ve směrnicích o závodění pro rok 2011 na straně 8.
První závody již máme za sebou. Bohužel do dnešního dne nejsou na obvyklých místech uvedeny výsledky a tak alespoň několik postřehů.
Samotný závod měl v sobotu a neděli různý průběh. Sobota byla opravdu nepříjemná. Déšť, chladno a málo vody. Náročný časový program končil společným vyhlašováním slalomu a sprintu o půl osmé večer. Zázemí na loděnici, které pro závodníky vytvořil pořádající oddíl, pomohlo nakonec náročný sobotní program splnit. To neděle byla něco jiného. Z Čech na Opavu  přišla teplá fronta a tak slunko, teplo a pěkná voda zvedla všem náladu.
Obtížnost trati některé závodníky zaskočila a tak využili možnost startovat na slalomových lodích.V neděli jsem počítal typy lodí a plná čtvrtina lodí byla slalomových. To naznačuje, jaký respekt trať budila.
V kategorii K1 žáci zvítězil po oba dny Martin Zajvar a navázal na umístění v loňské sezoně. Za ním se ovšem drží Vojta Zapletal i když je o rok mladší . Pravděpodobně bude útočit během dalších závodů na Martina a tak se rýsuje pěkný souboj. U dívek je od sezony 2010 špička pěti závodnic, kterým v Opavě dominovala Amálka Hilgertová. Po úspěchu ve slalomu se ujala vedení i v žebříčku sjezdařek. Na šestém místě číhá mladičká Klárka Hricová a můžeme očekávat, že tato vždy usměvavá závodnice postoupí na dalších závodech ještě na vyšší stupínky. Singly vede Vojta Zapletal a potvrdil, že z něho roste univerzální jezdec, kterého ježdění na jakékoliv lodi baví. Litovelská parta bude mít v této kategorii důstojného soupeře. Kategorie C2 má trochu rozpačitý začátek, což bylo možná dáno také obtížností tratě. Tato kategorie, náročná  na souhru parťáků bývá u  žákovských závodníků pravidelně méně zastoupena. Děvčata na singlech projevila velkou dávku odvahy a na startu se objevily pouze dvě lodě. Doufejme, že to nebude konečný stav. Roku 2010 bylo celkem klasifikováno v žákovském žebříčku 72 lodí. Na prvních dvou závodech letošního roku startovalo 58 lodí. Začátek je tedy slibný a jsem přesvědčený, že na konci bude účast z minulého roku překonána.
Další závody jsou před námi. Pojedou  se dva dlouhé sjezdy na známé trati ve Vysokém Mýtě. Tato trať je zkušenými vodáky charakteristicky nazývána „Sto zatáček Luďka Rolečka“. Zde se kromě vytrvalosti projeví také technická vyspělost závodníků. A tak přeji závodníkům, aby se jim z trati a i z případných úspěchů nezamotala hlava.
 
Šamánek Bohuslav
Trenér SCM Brno
 
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               
 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů