Kanoe.cz

Nebezpečnéjezy.cz

Pavel Šálek, zvaný Ešus, z výboru sekce vodní turistiky ČSK rozběhnul akci k lepší informovanosti a k usnadnění záchrany u nebezpečných jezů. Do projektu je dále zapojena Vodácká škola záchrany, Hasičský záchranný sbor ČR, dále Povodí Labe, Moravy, Vltavy. Ohře a Odry.

Jednou ze součástí tohoto projektu je i vytvoření webové databáze s informacemi o nebezpečných jezech v ČR - www.nebezpecnejezy.cz. Bude zde uvedena poloha na mapě a na řece, popis a fotografie toho, jak tyto jezy vypadají, a také co se tam v rámci projektu udělalo, kudy mají záchranáři k jezu přijíždět a podobně. Tento web bude sloužit pro Povodí, pro hasiče a záchranáře a samozřejmě pro vodáky, aby věděli, na co si dát pozor.

A teď co je potřeba od těch z vás, komu nejsou nástrahy na řekách a informovanost lidí lhostejné.

Prosíme o dodání maximálního množství informací o nebezpečných nebo potenciálně nebezpečných jezech v ČR. To jest především:

• Fotografie jezů, přednostně s celým jezem, záběry při příjezdu shora, záběry okolí.

• Popis místa, řeky, kilometru, kde se tento jez nachází a to i v případě, že nemáte fotografii.

 

Textové informace vložíte kliknutím na odkaz “Vložit nový jez” na této stránce:

 

Fotografie posílejte na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., prosím nezapomeňte do textu zprávy napsat tuto větu:

Souhlasím s použitím zaslaných fotografií na serveru www.nebezpecnejezy.cz

 

U všech těchto materiálů, speciálně fotografií, nemůžeme použít něco, co někdo najde na webu - prosíme jen o vámi pořízené fotografie a texty.

 

Pokud máte jen fotografie a nechcete vyplňovat formulář, klidně pošlete jen fotografie. Stejně tak u jezů, které už jsou v databázi zařazeny, budeme rádi, když pošlete další fotografie a informace.

 
Za realizační tým zdraví
Lubor Přikryl