Kanoe.cz

Zpráva z kurzu vodní záchrany - Roztoky u Křivoklátu 28.7.2012

V sobotu 28.7.2012 proběhl další seminář – kurs vodní záchrany na kanále v Roztokách u Křivoklátu, na řece Berounce. Tentokrát se zúčastnilo 14 vodáků z celé ČR ......

Kurs byl zaměřený hlavně na základy vybavení, omezení rizik, plavání, použití házečky, metodu upoutaného zachránce a lovení z lodě. Akce proběhla bez vážnějšího zranění a důkladně jsme si vyzkoušeli svoje vybavení, plavecké i záchranářské schopnosti. Věkový a váhový rozdíl účastníků byl přes 40… Nejlepší plavec byl Jakub, nejlépe lovil Pytlák, nejsilnější byl Klasik, ale také čtyři ženy a ostatní muži si vedli velmi dobře. Vody bylo i přes suché léto v kanále celkem dost.

Každý kurs nám přináší nové kontakty, přátele a poznatky. Opět se potvrdil problém s přezkami některých vest a s jejich vypínáním, resp. s vedením popruhu a se zapínáním. Také dva ztracené nože svědčí o tom, že pouzdra na suchý zip nebo na tlačítko zpředu nejsou při pohybu a záchraně bezpečně uzavřená. Skoky po hlavě se musí někteří rychle odnaučit a lano ve vodě je vždy určité riziko. Jinak moc chválím a děkuji všem.

Sekce VT ČSK bude i nadále pořádat a dle finančních možností podporovat školení cvičitelů a záchrany. V každém oddíle by měl fungovat cvičitel a záchranář.

V roce 2013 plánujeme rozšíření o speciální školení prví pomoci a o záchranu z válce.

Děkuji za pěkné fotky Jakubovi („Kašpy“) http://kotva.e-plzen.cz

Ostatní obrázky si můžete prohlédnout na  http://goo.gl/1C1Hz .


Ahoj na vodě

Míla SVOBODA - „Kuře“

výbor ČSK VT
MT 605 222448