Kanoe.cz

Ledová Kamenice rozdělila první pohárové body. (Doplněno o průběžný stav nominace na ME!)

kamil 1První a druhý Český pohár ve sjezdu na ledové řece Kamenici je minulostí. Po dlouhé zimní přípravě se ukázalo, kdo se dostal do dobré formy. Nejvyšší příčky ve všech kategoriích opanovali favorité.

 

V kategorii singlkanoí v obou dnech zvítězil několikanásobný mistr světa Ondřej Rolenc, následovaný svými reprezentačními kolegy z minulých let Antonínem Halešem a Vladimírem Slaninou. „Jelo si mi opravdu dobře, kamenice je krásná řeka, jedna z mých nejoblíbenějších, takže si tady každou jízdu vážně užiju. Jen závodit ve dvou kategoriích na takhle dlouhé trati je opravdu náročné.“ Poznamenal Rolenc a naznačil tak, že v letošní sezóně se rozhodl mimo singlkánoe závodit také na deblkánoi. I v této kategorii, ve které se Rolenc dělí o loď s Danielem Suchánkem, se dostal v obou dnech na stupně vítězů. V sobotu to bylo třetí, v neděli pak druhé místo. „V letošní sezóně jsme se s Ondrou dohodli, že se zkusíme na deblkanoi nominovat na mistrovství Evropy. Můj bývalý parťák z deblu má teď moc práce a mě přišla škoda v deblu nezávodit, vzhledem k tomu jak dlouho už se této kategorii věnuji. Jediná komplikace je, že teď jsme na deblu dva leváci, zatím to ale vypadá, že to celkem zvládáme.“ Okomentoval vznik nové deblové posádky Daniel Suchánek. Mezi deblkanoemi zvítězila v obou dnech posádka mistrů světa z roku 2014, Marek Rygel s Petrem Veselým. V sobotu se ale díky naprosto shodnému času museli podělit o nejvyšší stupínek s posádkou Jelínek-Kristek.rolda dan

Mezi kajakáři se opět projevili zkušenosti a tvrdá tréninková píle, když v obou dnech zvítězil zkušený Kamil Mrůzek. V obou dnech se na stupně vítězů dostal také vynikající sprinter Richard Hála, který se do závodění pustil po roční pauze způsobené zraněním. „Bylo to pro mě vlastně první setkání s pořádnou divokou vodou po roční pauze. Na začátku loňské jarní přípravy jsem si v posilovně utrhl sval a musel jsem tak celou sezónu vynechat. V začátcích té letošní jsem si vůbec nebyl svými výkony jistý, poráželi mě na testech i junioři a tak jsem na Kamenici jel trochu s obavami. Tady to ze mě ale spadlo, zabral jsem a konečně tam zase padlo pár dobrých výsledků. Mám z toho opravdu radost.“ Řekl ke svému návratu do závodní kanoistiky Richard Hála.

martinaMezi ženami na kajaku byla nejrychlejší brněnská závodnice Martina Satková, která si tak do svého dlouhého seznamu vítězství připsala další dvě zlata. „Na Kamenici jsem letos jela teprve podruhé, dříve se mi to často krylo se slalomovými závody. I tak jsem si to tu ale stihla oblíbit. Na takhle pěkné řece mi nakonec nevadila ani ta zima, která tu celý víkend byla. Jsem ráda, že letos vyšla termínová listina tak, že mohu objet všechny jarní sjezdové poháry a když jsou k tomu ještě takovéto výsledky, tak je to samozřejmě jen lepší.“ Shrnula svůj závodní víkend Satková. Na druhém a třetím místě se během víkendu vystřídala Karolína Paloudová s Klárou Hricovou.

Další víkend 22. – 23.4. se série Českých pohárů přesouvá na další velmi chladnou řeku a to na Labe do Špindlerova Mlýna. 

Autor fotografií: Aleš Berka

Kompletní výsledky sobota: http://cskdv.kanoe.cz/vysledky-cskdv/2017/pdf-2017-28-8032-1492406285.pdf

Kompletní výsledky neděle: http://cskdv.kanoe.cz/vysledky-cskdv/2017/pdf-2017-29-8033-1492406296.pdf

Průběžný stav nominace na ME po dvou závodech

Fotogalerie sobota: https://www.zonerama.com/Kanoe/Album/2917303

Fotogalerie neděle: https://www.zonerama.com/Kanoe/Album/2917396

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF