Kanoe.cz

Kajakářka Paďourová dojela druhá ve finále světového poháru ve sprintu

Na vídeňském kanálu se uzavřel seriál světových pohárů ve sjezdu na divoké vodě pro rok 2014. Finálový sprint na nové umělé trati, která příští rok bude hostit sprintové mistrovství světa, přinesl české výpravě čtyři medaile. Stříbra vyjeli kajakářka Klára Paďourová a deblíři Richard Hála - Michal Šrámek, bronzy přidali deblkanoisté Ondřej Rolenc - Jan Šťastný spolu s singlkanoistou Vladimírem Slaninou.

Klára Paďourová se poprvé v kariéře postavila na stupně vítězů při světovém poháru a také mladá kajakářka byla s výsledkem hodně spokojená. „V kvalifikaci se mi úplně nedařilo a měla jsem problém postoupit, ve finále mi to ale sedlo skvěle a je z toho medaile! Před dvěma týdny jsem na mistrovství světa nebyla vůbec spokojená, měla jsem před přijímačkami na vysokou školu a necílila jsem se úplně dobře, tady jsem si to ale vynahradila,“ spokojeně hodnotila finále SP Paďourová.

Na stupně vítězů se postavili i deblíři Richard Hála s Michalem Šrámkem. Šrámek bez svého stabilního háčka Lukáše Tomka sáhnul, stejně jako loni při světovém poháru v bosenské Banja Luce po kajakáři Hálovi a opět z toho byl cenný kov, tentokrát se stříbrným leskem. „Oproti loňskému roku jsme se ještě o jedno místo vylepšili. Docela nám zdejší kanál sednul, rozhodně víc než v mém kajakovém závodě, a uvidíme, jestli to nezkusíme i příští rok,“ usmíval se v cíli druhý muž deblového závodu a osmý muž kajakové sprintu Richard Hála.

Po úspěšném mistrovství světa, kde Češi vyjeli před dvěma týdny patnáct medailí se naší výpravě opět dařilo a to potěšilo českého šéftrenéra Roberta Knebla: „Musím říct, že světový pohár dopadl skvěle. Na to, že jsme dali příležitost mladým závodníkům a části juniorského týmu, tak jsou výsledky více než potěšující. Po medaili dnes sahal juniorský singlkanoista Michal Šmoldas, který vyhrál kvalifikaci a nakonec obsadil čtvrté místo a dařilo se i dalším. S výhledem na mistrovství světa, které Vídeň příští rok hostí můžeme být maximálně spokojený,“ hodnotil soutěž Knebel. Světové poháry pro letošní rok jsou u konce a tím končí i hlavní část sezony sjezdařů. 

Výsledky finále SP ve Vídni: http://alge-tirol.info/lists/Canoe%20WC%202014_1244.pdf
Celkové výsledky SP ve sjezdu za rok 2014:
http://www.alge-tirol.info/lists/Canoe%20WC%202014_1245.pdf  

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF