Kanoe.cz

Vladimír Slanina si vítězstvím zajistil start na mistrovství světa

hlava cp-webBývalý juniorský mistr Evropy se poprvé v kariéře probojoval do seniorské reprezentace. K jistotě startu na mistrovství světa Slaninovi pomohlo dnešní vítězství v druhé sprintové kvalifikaci ve Veltrusech. Žatecký singlkanoista loni ukázal, že se s ním bude muset počítat, když vyhrál závod světového poháru v Bosně. Na vítězství v českém poháru ale čekal až do dneška, kdy porazil všechny domácí soupeře včetně Ondřeje Rolence.

 Slanina

„Vůbec jsem s tím nepočítal. Vyhrál jsem trochu omylem, po první jízdě jsem byl šestý, ale v druhém kole mi to vyšlo a je z toho vítězství,“ svěřoval se Slanina a dodal“ „O mistrovství světa jsem zatím vůbec neuvažoval, protože jsem nevěřil, že si to vyjedu, ale samozřejmě pojedu a budu snažit o co nejlepší výsledek.“

V kajaku si letošní neporazitelnost pohlídal Richard Hála, který znovu porazil druhého Karla Slepicu a třetího Tomáše Slováka. Trio Olomoučanů, které loni vyjelo titul mistrů světa dál vládne českému kajakovému sprintu. „Ve Valtellině, jsem jel první mezinárodní akci. Na juniorské Evropě jsem skončil druhý, tak doufám, že to letos zopakuji,“ plánoval po dnešním závodě výhled k mistrovství světa Hála.

Hala

Účast na MS si pojistili také držitelé světového bronzu deblíři Ondřej Rolenc a Jan Šťastný. Pardubičtí borci poprvé v sezoně porazili dvojici Rygel - Veselý a ani jim neunikne start na vrcholu sezonu.

V ženském kajaku si první výhru roku připsala Anna Zástěrová, která tentokrát juniorkám nenechala pohárovou výhru. V singlu žen kralovala Radka Valíková.

Zítra nominace ve Veltrusech končí třetím kvalifikačním sprintem, po němž bude jasno o celkovém složení naší reprezentace pro červnové mistrovství světa na italské řece Addě.

Video ze sobotního závodu ve Veltrusech: http://youtu.be/3QtTrZp6Tv0 

 

Hlavní partneři Českého poháru

logo GRM       logo Galasport logo Litovel   logo Exceed

Oficiální partneři Českého poháru

logo Hiko logo Retis logo Avnet logo Thulelogo RaabPaddles logo Auma logo Taf

 

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF