Kanoe.cz

Slalomáři a sjezdaři společně zahájili mistrovství světa ve španělském la Seu d´Urgell

157DEEE6 E347 4677 89E5 E51CAEBFF9FAMistrovství světa ve slalomu a sjezdu na divoké vodě bylo dnes (22. 9.) oficiálně zahájeno. Ve španělském městě la Seu d´ Urgell vystartuje již za dva dny první závodník na umělém kanále v olympijském parku del Segre. 

 Před dvěmi lety došlo opět ke spojení dvou kanoistických disciplín - slalom a sjezd. Ve Francii proběhl v roce 2017 mistrovský šampionát těchto kategorií, letos se závod uskuteční ve Španělsku. V roce 1991 byl postaven tento kanálu a o rok později se zde uskutečnily Olympijské hry. Pro vodní slalom je i letos onen závod důležitý z hlediska olympiády. Každá země zde vyjíždí kvóty pro nadcházející Hry. 

thumb E0E801A7 D046 4E69 976C FF3D84AE52ABCelý šampionát odstartuje závod družstev, který se pojede ve středu (25. 9.), kde se nejprve představí slalomáři a následně sjezdaři. Od čtvrtka se můžeme těšit na individuální boje. Všichni závodníci se přes nabité startovní pole musejí probojovat až do finále, které vypukne v posledním zářijovém víkendu a uzavře celé mistrovství. 

 “Zdejší trať je velmi specifická. Nejprve se mi na kanále nejezdilo vůbec dobře, ale s každým tréninkem se vše pomalu zlepšuje. Na tomto kanále se dá vymyslet mnoho zajímavých kombinací, tudíž jsem zvědavý, jak bude vypadat závodní trať. Dnešní zahájení bylo opravdu velkolepé a já si myslím, že vše bude pokračovat v nejlepším pořádku. Doufám, že české barvy zazáří tak, jak je tomu zvykem,” komentuje nejmladší člen slalomové reprezentace, Vojta Heger. 

 Z pohledu sjezdového reprezentanta Daniela Suchánka kanál skrývá nečekané záludnosti: “Kanál vypadá ze břehu jako takové dětské brouzdaliště. Realita je však jiná a trať dokáže závodníka pěkné pozlobit. Kanál je poměrně dlouhý a technický, tudíž je čistý průjezd opravdu složitý a prostor pro chybovaní se ukrývá za každou vlnou. Celý olympijský park je moc pěkný a myslím, že atmosféra bude skvělá!”

 To je pro začátek vše. Sledujte naše sociální sítě, jimiž je web, facebook a instgram, i nadále. 

Všechny výsledky naleznete ZDE

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF