Kanoe.cz

Vodní slalomáři i s Hradilkem chtějí z ME medaili

logo ECH2014-Vienna 150pxVídeň – I se zdravotně lehce indisponovaným kajakářem Vavřincem Hradilkem budou od pátku do neděle bojovat o medaile na mistrovství Evropy ve Vídni čeští vodní slalomáři. Závody hostí zbrusu nový umělý kanál.

Titul budou obhajovat kajakář Jiří Prskavec i hlídka kajakářů Hradilek, Prskavec a Vít Přindiš, jež ve stejném složení vyhrála loni v polském Krakově. Tam vybojovala bronzové medaile deblkanoe Ondřej Karlovský, Jakub Jáně, která také letos v týmu nechybí.

"Nálada je dobrá, jediným problémem je stav Vávry Hradilka, který přijel až včera, ale vypadá, že je v pohodě. Absolvoval první trénink a vypadalo to dobře. Musím to zaklepat, ale všichni jsou zdraví, všechno jinak klape,“ řekl reprezentační kouč Jiří Pultera. Stříbrného olympijského medailistu a mistra světa z Troje Hradilka trápí od března vyhřezlá ploténka krčního obratle, problémy má kvůli tomu i s pravou rukou. Do dějiště ME odjel s dvoudenním zpožděním kvůli rehabilitaci a vyšetřením. „Zkusím to,“ řekl Hradilek.

Kanál ve Vídni je nový do levotočivé zatáčky a vodní slalomáři ho pořádně zkouší až od víkendu. Není příliš technicky těžký, ale bude náročný na fyzičku závodníků. „Protože tam voda moc neteče, závodníci se stěžují, že je to tahá za ruce,“ všiml si Pultera. Není to extrémně těžká trať, jen je silovější. Ale je to klasická kanálová voda. Nic, co by nás překvapilo,“ uvedl.

I šestačtyřicetiletá kajakářka Štěpánka Hilgertová byla po prvních jízdách příjemně překvapená. „Strašili nás, že nic moc, ale mně připadá v pohodě. Je menší, ale docela povedený. Samozřejmě, že má svá místa, kde se voda mění, v zatáčce je trochu mělko, ale jezdí se mi tady dobře,“ povídala dvojnásobná olympijská vítězka Hilgertová, která loni na ME v Krakově nepostoupila do finále.

Přihlášeno je 231 závodníků z 27 zemí a ve Vídni se podobný podnik ve vodním slalomu pojede vůbec poprvé v historii. „Aspoň jedna individuální medaile by mě potěšila,“ uvedl Pultera. Kvalifikace jsou na programu v pátek od 9:00, ve stejný čas začínají v sobotu semifinále kategorií kanoistek, kanoistů a kajakářů. Finále jednotlivců i hlídek začíná v 13:30. V neděli se jednou semifinále zbývajících kategorií opět od 9:00, finále ale začne už v pravé poledne. Závody živě přenáší Česká televize.

Nominace ČR:
Muži:
K1: Vavřinec Hradilek, Jiří Prskavec, Vít Přindiš,
C1: Jan Mašek, Vítězslav Gebas, Lukáš Rohan.
C2: Ondřej Karlovský, Jakub Jáně; Tomáš Koplík, Jakub Vrzáň; Jonáš Kašpar, Marek Šindler.
Ženy:
K1: Kateřina Kudějová, Štěpánka Hilgertová, Veronika Vojtová,
C1: Kateřina Hošková, Monika Jančová, Martina Satková.

Oficiální stránky závodu: www.kanuverband.at/index.php?page=em-2014-2
Oficiální stránky areálu: www.vienna-wildwasser.at
On-line výsledky a TV přenos: www.canoeliveresults.com/event/2014/vienna-european-championships-donau-insel.php
www.123result.com/Live.aspx?EventId=450&User=siwidata&Season=CS_2014&Federation=ECA&PDF

TV přímý přenos na ČT Sport

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF