MG 7713Na krku jim už visí další cenné kovy, které v neděli 30. 9. Vybojovali naši vodní slalomáři na mistrovství světa v Riu de Janeiro. Historické okamžiky včetně stříbra Jiřího Prskavce a bronzu Terezy Fišerové jsme mohli v průběhu celého šampionátu sledovat díky pilné práci našeho fotografa a také vodáka Martina Hladíka. Podívejte se na takřka poslední záběry z Ria.

Kajakář Jiří Prskavec vicemistrem světa ve vodním slalomu

prskavec finale 2Kajakář Jiří Prskavec potvrdil svoji letošní vrcholovou formu na mistrovství světa ve vodním slalomu v Riu de Janeiro. V poslední den šampionátu (30. září) dokázal vybojovat vynikající stříbro za německým reprezentantem Hannesem Aignerem. Ondřej Tunka a Vít Přindiš si rozdali šestou a sedmou pozici.

Fišerová vybojovala skvělý bronz v C1 na mistrovství světa v Riu

stupne vitezu 4Další bronzovou medailovou radost nadělila v poslední den mistrovtsví světa ve vodním slalomu v Riu de Janeiro (30. září) singlkanoistka Tereza Fišerová. Ve finále dokázala na  vybojovat cenný bronz. Navázala tak na loňské stříbro z Pau.

Kompletní trio kajakářů ve finále MS. Postupuje i Fišerová

tunka sfKajakáři Jiří Prskavec, Vít Přindiš, ani obhájce titulu Ondřej Tunka nebudou chybět v letošním finále mistrovství světa ve vodním slalomu v Riu de Janeiro. Postup vybojovala i singlkanoistka Tereza Fišerová, která tak bude mít možnost obhájit stříbro z Pau.

Kanoista Tomáš Rak skončil ve finále mistrovství světa osmý

rakTomáš Rak, jediný český zástupce ve finále mistrovství světa ve vodním slalomu mezi singlkanoisty, se ve své jízdě nevyvaroval chyb a obsadil konečnou 8. pozici. Na vítěze, Němce Franze Antona, ztratil 8,91 vteřin. Druhý skončil Brit Ryan Westley a třetí místo bere další Němec Sideris Tasiadis.

Tomáš Rak je v nejlepší desítce singlkanoistů světa. Kajakářkám postup do finále těsně utekl

rak sf 2Mistrovství světa ve vodním slalomu v Riu de Janeiro v pátek 28. září večer pokračovalo semifinálovými jízdami singlkanoistů a kajakářek. Do finálové desítky se z českých závodníků nakonec dokázal probojovat kanoista Tomáš Rak. Kajakářka Kateřina Kudějová dvanáctá.

Vojtová a Mašek opět bronzoví na mistrovství světa v kategorii C2 mix

C2mix vojtoiva masek 1Na mistrovství světa ve vodním slalomu v Riu se v pátek 28. září rozdávaly další medaile. Cenný bronz z loňského šampionátu v Pau obhájila dvojice Veronika Vojtová a Jan Mašek v kategorii C2 mix. Tereza Fišerová a Jakub Jáně skončili těsně pod stupněm vítězů čtvrtí.

Tunka vyhrál kvalifikaci MS v Riu, do semifinále postoupili všichni kajakáři i singlkanoistky

MG 4733Ondřej Tunka ve čtvrtek (27. 9.) ovládl kvalifikaci kajakářů na mistrovství světa v Riu a svou perfektní jízdou si zajistil hladký postup do sobotního semifinále. Tam uvidíme i všechny ostatní kajakáře a singl kanoistky.

Z kvalifikace MS postoupily všechny kajakářky a singlkanoisté

kudejovaStoprocentní úspěšnost pro české barvy v Riu de Janeiro. Všechny české kajakářky, stejně jako Lukáš Rohan mezi singlíři, postoupily ve středu (26. 9.) hned z první kvalifikační jízdy na mistrovství světa ve vodním slalomu. V opravní jízdě je doplnil i Vítězslav Gebas a Tomáš Rak. Nejlépe se v horkém počasí vedlo šesté Kateřině Kudějové.

Stříbrné singlkanoistky a bronzoví kajakáři. První medaile z mistrovství světa v Riu de Janeiro

MG 5359Mistrovství světa ve vodním slalomu (25. – 30. září 2018) na olympijském kanálu v Riu de Janeiro zná první medailisty. Šampionát odstartovaly závody týmů a české barvy vybojovaly stříbro a bronz. Hlídka singlkanoistek ve složení Fišerová, Satková a Havlíčková o místo vylepšily loňský výsledek z Pau. Naopak, o dvě místa si pohoršili loni zlatí kajakáři Prskavec, Přindiš a Tunka.