Kanoe.cz

Sjezdová sezóna začala sobotními sprinty na Kamenici

Za slunečného dne se v divokém údolí Tanvaldské Kamenice uskutečnil první závod českého poháru (ČP) 2006 v kanoistickém sjezdu. Vítězství putuje do rukou starých známých a nic na tom nezměnila ani zimní pauza. Suverénní pozici nadále drží Michala Mrůzková Tomáš Slovák i Lukáš Uncajtík.
Tak trochu „rutinní“ vítězství si na své bohaté konto připsala první dáma světového sjezdu Michala Mrůzková (členka Bohemians Praha) a opět deklasovala celý zbytek startovního pole. Sympatický výkon  podala druhá v pořadí Anna Zástěrová (Sokol Písek). Loňská trojnásobná juniorská mistryně světa sice výrazně zaostala za suverénní Mrůzkovou, hlasitě si však řekla o seniorský reprezentační trikot.
 
 Nic nového pod sluncem. To je zpráva, která vyplynula z výsledků nejsilněji obsazené kategorie kajak muži. S komfortním téměř tří sekundovým náskokem si prvenství zajistil Tomáš Slovák z Olomouce. Medailista z posledního evropského i světového šampionátu a mistr Evropy z před tří let za sebe odsunul druhého v pořadí Kamila Mrůzka (Dukla Brandýs), který o prsa předstihl Aleše Marka (Loko Trutnov).
 
            Jasná byla i situace v kategorii C 1 (singl kanoe). Hodně se čekalo především od dvou v posledních letech nejúspěšnějších borců: Lukáše Uncajtíka a Jana Neseta. Ti v uplynulé sezóně výrazně odskočili od zbytku startovního pole a velké ambice mají i v tomto roce. Do hry však vstoupil další muž. Návrat do „velké“ kanoistiky totiž před nedávnem ohlásil Lukáš Novosad. Ten jasně vládl cé jedničce do roku 2003, kdy po zisku sprintového bronzu na mistrovství Evropy ohlásil konec kariéry. Dnes se tak dal očekával souboj dravého mládí se zkušeným „stářím“. A výsledek? Bronz Neset (Litovel), stříbro Novosad (Český Krumlov) a bezpečné vítězství pro Uncajtíka (Obal Pardubice).
 
            Nejpřekvapivější vyústění přinesla poslední lodní kategorie C2 neboli debl kánoe. Výsledky byly poznamenané především kvůli zdravotním komplikacím dvou našich nejlepších posádek. Vlček s Lisickým se kvůli onemocnění dýchacích cest prvně jmenovaného nemohli závodu zúčastnit vůbec. To dvojice Šálek Říha  sice do boje zasáhla, ale těžká angína, kterou ještě antibiotiky doléčuje Jan Říha se spolupodílela na konečném 5. místě pro tuto reprezentační loď. Vítězství v dnešním sprintu a téměř jistá nominace na červnové Mistrovství světa v Karlových Varech, patří posádce Roman Mornštejn (Obal Pardubice) Petr Veselý (VSDK). Za nimi se ztrátou zhruba dvou vteřin dojela posádka Jan Macík a Jiří Machač VSDK. Bronz patří posádce Baustein Petříček (Loko Žatec).
 
            Svatý Petr se nakonec přeci jen trochu umoudřil, a i proto sprinty na bývalé slalomové trati pod Tobogánem proběhly ke spokojenosti všech zúčastněných. Vysokou úroveň závodu podtrhla i sportovní kvalita.  Technicky náročná trať spolu s lehce nadprůměrným průtokem a výbornou organizací, nasadila vysokou laťku pro další podniky ČP.
 
Nedělní ráno se probudilo do deště a ten měl i zásadní význam na výšku vodní hladiny. Dnes tak čeká na závodníky skutečná lahůdka. Dlouhý sjezd na trati Plavy - Jesenný i s obávanou peřejí Tobogán. Vodní terén dává tuši, že se bude jednat o nejtěžší sjezdový závod za posledních deset let. Bojovat se bude o nominaci na červnové mistrovství světa v Karlových Varech a červencové juniorské mistrovství Evropy, které hostí Bosna a Hercegovina. 
 
Výsledky naleznete na serveru RESULTS.CZ
 
David Knebel  

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF