Kanoe.cz

MS ve sjezdu Lipno 2010

V březnu 2006 na zasedání Mezinárodní kanoistické federace bylo s definitivní platností rozhodnuto, že Mistrovství světa ve sjezdu v roce 2010 se nebude konat na Lipně, ale v Sortu ve Španělsku.
V současné situaci, kdy "díky" povodním a na některých tratích i vzhledem ke stále zimnímu počasí, se ruší jeden závod za druhým, bohužel ani tento článek nepřináší příznivější zprávu a i když se netýká letošní sezóny, mnozí určitě netrpělivě očekávali výsledek.
V březnu 2006 na zasedání Mezinárodní kanoistické federace bylo s definitivní platností rozhodnuto, že Mistrovství světa ve sjezdu v roce 2010 se nebude konat na Lipně, ale v Sortu ve Španělsku.
Bohužel to nedopadlo podle našich představ. I když se situace v loňském roce zdála být zprvu celkem jasná a pro nás příznivá, tak jak se později ukázalo byla vlastně dost zamotaná a komplikovaná. Celou situaci se vám zde pokusím objasnit. Částečně v tom svoji roli pravděpodobně sehrály i velké personální změny na sekretariátu ICF na začátku loňského roku.
Český svaz kanoistiky na divokých vodách podal loni v srpnu kandidaturu na pořádání Mistrovství světa ve sjezdu v roce 2010 na Lipně doloženou požadovanou technickou dokumentací a následně v září zprávou zástupce sjezdové komise ICF, která uspořádání MS na Lipně podporovala. Svoji kandidaturu se svaz rozhodl podat na základě prohlášení dnes už bývalého předsedy sjezdové komise ICF p. Vittoria Ciriniho, že původní žádost španělské federace na pořádání MS v Sortu je neplatná, jelikož nebyla doložena technickou dokumentací a dalšími nutnými náležitostmi.
Sjezdová komise ICF kandidaturu ČSKDV na Lipno na svých zasedání v červenci a v listopadu loňského roku prodiskutovala (viz zápis červenec) a následně i podpořila a doporučila ICF tuto kandidaturu přijmout (viz zápis listopad).
Po doručení naší kandidatury na Mezinárodní kanoistickou federaci byl ČSKDV upozorněn generálním sekretářem ICF p. Goetschym na pravděpodobnou kolizi se Sortem. Ještě v té době pan Cirini odeslal dopis na ICF s informací, že nabídka španělské federace je neplatná, poněvadž k ní nebyla dodána požadovaná dokumentace a jedinou platnou žádostí je tak kandidatura ČSK.
Bohužel se ukázalo, že tvrzení p. Ciriniho nebylo pravdivé a že vlastně na zasedání Boardu ICF v březnu 2005 bez jakéhokoliv předešlého projednání ve sjezdové komisi ICF a tedy i bez vědomí ostatních členů komise kandidaturu španělské federace do SORTU osobně podpořil a doporučil tuto nabídku ke schválení. Po tomto jednání byl z ICF odeslán španělské federaci dopis se schválením jejich kandidatury a přidělení sjezdového MS pro rok 2010.
I přes velmi intenzivní podporu mezinárodní sjezdové komise, nyní už pod vedením nového předsedy Jense Perlwitze, Board ICF na svém nedávném zasedání v březnu 2006 rozhodl, že své rozhodnutí z loňského roku o přidělení pořádání sjezdového MS 2010 nebude revidovat a žádost ČSKDV o pořadatelství Lipna ani neprojednával s tím, že toto mistrovství již bylo přiděleno Španělsku.
Tak nevěšme hlavu, voda na Lipně bude snad i po roce 2010 – alespoň doufám.

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF