Kanoe.cz

Juniorští Mistři světa se při domácím šampionátu neprosadili

Výsledky a krátka zpráva ze závodů MČR ve sjezdu juniorů.
Po tomto víkendu již známe všechny Mistry republiky ve sjezdu na divoké vodě. Po Mistrovstvích žáků a seniorů, které proběhly v minulých týdnech, se tentokrát rozdávaly mistrovské medaile juniorů. V Žimrovicích u Hradce nad Moravicí se v sobotu odjel mistrovský závod ve sprintu, po němž následovalo MČR družstev. Závody se nakonec nevyvíjely podle papírových předpokladů a tak zůstanou v paměti  především díky neúspěchům, ale i naprostých debaklů našich úspěšných juniorských reprezentantů.
 
Jedinou posádkou, která beze zbytku potvrdila roli favoritů, se stala dvojice Jan Macík a Jiří Machač z Dolních Kounic. Juniorští Mistři světa v dlouhém závodě se tentokrát prosadili ve sprintu a bezpečně zvítězili. Za kounickými borci dojeli vítězové kategorie mladších dorostenců. Těmi se na Moravici stala posádka Bohemians Praha Michalové Simonič a Rudiš.
 
Na titul v singlkánoích dosáhl litovelský Karel Soukeník. Ten na MSJ obsadil díky hrubé chybě nepopulární 4. místo a chuť si tedy spravil až na republikovém šampionátu.  Soukeník za sebe odsunul své reprezentační kolegy. Celkově 2. (Mistr republiky v mladším dorostu) skončil Marek Rygel z Dolních Kounic a třetí dojel Soukeníkův oddílový druh Lukáš Bukna.
 
Ostatním medailistům z červencového Mistrovství světa juniorů v italské Mezzaně se však již tolik nedařilo. Překvapivou vítězkou mezi ženami se stala Štěpánka Hamplová z Bohemians Praha. Ta dokázala porazit i suverénku MSJ Annu Zástěrovou (Písek). Trojnásobná Mistryně světa se musela spokojit s titulem mezi mladšími dorostenkami. Celkově však mezi juniorkami obsadila 2. příčku. Za Zástěrovou se pak umístily další reprezentantky Linda Vránová (2. v mladším dorostu) z Olomouce a Petra Balatková z Litovle.
 
Absolutní fiasko si o víkendu připsal Karel Slepica. Juniorský Mistr světa v nejnabitější kategorii kajakářů obsadil až 6. místo mezi juniory. Cesta k vítězství se otevřela pro Matěje Kropáčka z Písku. Ten potvrdil svou formu už minulý týden, kdy získal 4. místo při Českém poháru na Lipně. Za vítězným Kropáčkem, který patří věkem ještě mezi mladší dorostence, se z titulu starších dorostenců radoval trutnovský Vojtěch Scharfen. Celkově třetí místo pak patří Jaroslavovi Nedvědovi z Olomouce.
 

V závodě družstev se medaile stěhovaly do tradičních sjezdových oddílů. V singlkánoích se o medaile podělily týmy Dolních Kounic a Litovle. Mezi kajakáři pak zvítězili borci Olomouce před Veselím nad Moravou a dalším týmem Olomouce. Pikantní pak je, že tato bronzová trojice je tvořena dívkami, které dokázaly, že se neztratí ani mezi muži.

Výsledky MČRD ve sprintu a družstvech naleznete zde

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

AusOpen 2017

Kanoista divoké vody 2016

SP 2016 Tacen

logo Tacen2016

Tacen (SLO)
9. - 11. 9. 2016

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF