Kanoe.cz

V Českých Budějovicích se pojede o další mistrovské tituly ve sjezdovém sprintu

Sjezdaři na divoké vodě měli letos, alespoň co se týče mezinárodních akcí, dost napilno, domácí vody si ale už poměrně dlouho užívaly závodního klidu. O nadcházejícím víkendu volno končí, na kanále v Českém Vrbném bude po více než tříměsíční pauze pokračovat seriál českých pohárů.

V areálu Lídy Polesné se během dvou dnů odjede celá řada závodů, těmi nejdůležitějšími budou sobotní mistrovské boje tříčlenných oddílových hlídek o domácí tituly ve sprintu a nedělní mistrovství republiky U23 na krátké trati. Jak v sobotu tak také v neděli se navíc pojede po jednom individuálním závodě, který se počítá do celoroční série českých pohárů.

V případě mistrovského závodu třiadvacetiletých najdeme favority na mistrovské tituly celkem jednoduše, protože se překrývají se seniorskými reprezentanty. V mužském kajaku je jasným favoritem olomoucký Richard Hála, který si přivezl individuální bronz z mistrovství světa a přidal i tituly mistra Evropy a světa v závodech hlídek na krátké trati. Podobně jasným aspirantem na nejcennější kov je mezi singlíři pardubický Ondřej Rolenc, který vybojoval sprintový bronz na evropském šampionátu. V ženském kajaku má teoreticky nejblíže k titulu Klára Paďourová -jediná Češka ve finále mistrovství světa, kde obsadila konečné deváté místo. Paďourovou však určitě bude chtít potrápit juniorská mistryně světa v této disciplíně Martina Satková. Satková ale není „jen" světovou šampionkou v kajaku, doma má tato všestranná patnáctiletá závodnice z Brna ještě i dva juniorské tituly mistryně světa v singlkánoi a to ji v Českých Budějovicích pasuje do role největší favoritky na vítězství v této lodní kategorii. V deblkánoi by měla na prvenství v kategorii U23 zaútočit posádka Daniel Suchánek - Jan Jílek. V závodě družstev by cokoliv jiného než vítězství kajakářů Olomouce a singlkanoistů Pardubic bylo překvapením. Oba kluby „svým" kategoriím dlouhodobě vládnou a olomoucké trio Tomáš Slovák, Richard Hála a Karel Slepica dokonce ovládlo i letošní mistrovství světa ve slovinském Solkanu. V případě singlkánoe je však situace o poznání vyrovnanější, kromě Pardubických borců okolo Ondřeje Rolence by se o zlato moc chtěli porvat sjezdaři z Českého Krumlova. Tréninková skupina Lukáše Novosada na jaře porazila pardubické soky v závodě hlídek deblkanoistů na dlouhé trati a teď by to samé chtěli zopakovat i ve sprintu v prestižním singlkanoistickém souboji.

Rozpis závodů v Českém Vrbném na stránce:
http://www.rvp.results.cz/detail_akce.php?id=795

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF