Kanoe.cz

V Českých Budějovicích se pojede o další mistrovské tituly ve sjezdovém sprintu

Sjezdaři na divoké vodě měli letos, alespoň co se týče mezinárodních akcí, dost napilno, domácí vody si ale už poměrně dlouho užívaly závodního klidu. O nadcházejícím víkendu volno končí, na kanále v Českém Vrbném bude po více než tříměsíční pauze pokračovat seriál českých pohárů.

V areálu Lídy Polesné se během dvou dnů odjede celá řada závodů, těmi nejdůležitějšími budou sobotní mistrovské boje tříčlenných oddílových hlídek o domácí tituly ve sprintu a nedělní mistrovství republiky U23 na krátké trati. Jak v sobotu tak také v neděli se navíc pojede po jednom individuálním závodě, který se počítá do celoroční série českých pohárů.

V případě mistrovského závodu třiadvacetiletých najdeme favority na mistrovské tituly celkem jednoduše, protože se překrývají se seniorskými reprezentanty. V mužském kajaku je jasným favoritem olomoucký Richard Hála, který si přivezl individuální bronz z mistrovství světa a přidal i tituly mistra Evropy a světa v závodech hlídek na krátké trati. Podobně jasným aspirantem na nejcennější kov je mezi singlíři pardubický Ondřej Rolenc, který vybojoval sprintový bronz na evropském šampionátu. V ženském kajaku má teoreticky nejblíže k titulu Klára Paďourová -jediná Češka ve finále mistrovství světa, kde obsadila konečné deváté místo. Paďourovou však určitě bude chtít potrápit juniorská mistryně světa v této disciplíně Martina Satková. Satková ale není „jen" světovou šampionkou v kajaku, doma má tato všestranná patnáctiletá závodnice z Brna ještě i dva juniorské tituly mistryně světa v singlkánoi a to ji v Českých Budějovicích pasuje do role největší favoritky na vítězství v této lodní kategorii. V deblkánoi by měla na prvenství v kategorii U23 zaútočit posádka Daniel Suchánek - Jan Jílek. V závodě družstev by cokoliv jiného než vítězství kajakářů Olomouce a singlkanoistů Pardubic bylo překvapením. Oba kluby „svým" kategoriím dlouhodobě vládnou a olomoucké trio Tomáš Slovák, Richard Hála a Karel Slepica dokonce ovládlo i letošní mistrovství světa ve slovinském Solkanu. V případě singlkánoe je však situace o poznání vyrovnanější, kromě Pardubických borců okolo Ondřeje Rolence by se o zlato moc chtěli porvat sjezdaři z Českého Krumlova. Tréninková skupina Lukáše Novosada na jaře porazila pardubické soky v závodě hlídek deblkanoistů na dlouhé trati a teď by to samé chtěli zopakovat i ve sprintu v prestižním singlkanoistickém souboji.

Rozpis závodů v Českém Vrbném na stránce:
http://www.rvp.results.cz/detail_akce.php?id=795

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF