Kanoe.cz

Nominace pro Mistrovství světa ve sprintu je uzavřena

Na Moravici se rozdělila poslední volná místa na Mistrovství světa ve sprintu, které startuje za necelé tři týdny v německém Augsburgu. Sestava českých reprezentantů pro vrchol sezóny bude hodně podobná té, která minulý týden úspěšně bojovala na evropském šampionátu.

V mužském kajaku potřetí za sebou vyhrál Tomáš Slovák a jako jediný ovládl všechny kvalifikační závody na MS. Za Slovákem si bez problémů vyjel účast v Německu také Kamil Mrůzek a Karel Slepica. Z posledního čtvrtého místa si světový šampionát zajistil i čerstvý bronzový muž Evropy Richard Hála, kterému k postupu pomohlo dnešní třetí místo na Moravici.

 

Po třech letech se na nejvyšší světové úrovni představí také kajakářka Petra Slováková. Petra se závoděním baví, přesto dokázala, že stejně jako její bratr Tomáš v sobě má výborné sprintové předpoklady. Pětadvacetiletá kajakářka po první jízdě dokonce vedla, ve druhém kole sice klesla na druhé místo, ale i to na Augsburg bohatě stačilo. Vítězkou se stala juniorka Klára Paďourová, která díky prvenství poskočila hned za Annu Zástěrovou, která už měla jistotu stratu na MS a na Moravici chyběla. Klára Paďourová navíc k nedělnímu vítězství přidala i sobotní triumf na dlouhé trati a ukázala na trati blížícího se MS juniorů dobrou formu.

 

Dnešní vítězství ve sprintu pomohlo i dalším lodím k potvrzení účasti v českém reprezentačním výběru. Největší skok v  tabulce domácí nominace udělal singlkanoista Antonín Haleš, který si k pouhým dvěma bodům započetl dalších devět a na poslední chvíli pronikl do českého výběru pro MS. Mladík, který minulý týden na Mistrovství Evropy dvakrát skončil v nejlepší osmičce, tak bude moci poprvé v kariéře ukázat své umění i  při seniorském světovém šampionátu. Český dres si výhrou zajistila také dvojice deblířu Michal Cuc a Jan Zdráhal, která o bod předstihla čerstvé mistry Evropy Šrámka s Tomkem a obsadila celkovou druhou pozici. V ženské singlkánoi neměla problémy s vítězstvím dvojnásobná mistryně Evropy Hana Peterková a i ona se může těšit na divoký Augsburg.

 

Sjezdy na Moravici byly také důležitou prověrkou před juniorským světovým šampionátem, který se na stejném místě uskuteční na sklonku července. Sobotní dlouhý závod i nedělní sprint se počítaly do juniorské nominace. Sobotní klasický sjezd byl navíc Mistrovstvím republiky a na dlouhé trati se rozdělily také mistrovské medaile nejlepším družstvům.

 

Titul mistryně republiky si k celkovému triumfu přibalila na cestu do Vysokého Mýta Klára Paďourová, která se z juniorských závodnic a závodníků dostala v celkovém hodnocení nejvýše. Celkově třetím místem a druhým pořadím v juniorské kategorii potěšila kajakářka Pavlína Zástěrová. Specialistka slalomářka bude pro český tým určitě cennou posilou především pro sprint a také závody hlídek na obou tratích. Mezi singlkanoisty si pro titul bez problémů dojel loňský mistr Evropy v dlouhém sjezdu Vladimír Slanina ze Žatce. Bohužel za Vladimírem zeje zatím dost výrazná výkonnostní mezera. Oko fanouška potěší i pohled do výsledkové listiny deblkanoistů, kde naše dvě nejlepší posádky Suchánek – Jílek a Jelínek – Smolka dělí pouhé vteřinky a obě lodě by mohly útočit na světové cenné kovy.  V mužském kajaku se na Moravici v dobrém světle představila slovenská reprezentace. Celkově šestý dojel na dlouhé trati Patrik Kraus a nejlepšího Čecha Matyáše Zierise porazil o více než dvacet vteřin.

 

Výsledky závodů na webu:

Sobotní 9. ČP a MČR dorostu v klasickém sjezdu: http://www.results.cz/results.php?lang=&param=11060W3

Nedělní 10. ČP ve sprintu a nominace na MS:

http://www.results.cz/results.php?lang=&param=11061W1

Sobotní MČR dorostu družstev:

http://www.results.cz/results.php?lang=&param=11059W1

 

Neoficiální tabulka nominace na MS seniorů ve sprintu

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF