Kanoe.cz

Na Moravici se rozhodne o reprezentantech pro MS ve sprintu

Víkendové sjezdy na Moravici budou velmi důležitými jak pro seniory tak i juniory. Na trati, která za více jak dva měsíce přivítá Mistrovství světa juniorů ve sjezdu, se bude rozdělovat mnoho důležitých bodů pro reprezentační nominaci.

V neděli přijde na řadu poslední třetí závod domácí kvalifikace na Mistrovství světa ve sprintu seniorů. Pro juniorské kanoisty budou velmi důležité oba víkendové závody. Sobotní dlouhý sjezd i nedělní sprint se počítají do nominace na červencové juniorské Mistrovství světa, které se právě na Moravici bude v Česku konat po dlouhých patnácti letech. Sobotní klasik je také Mistrovstvím republiky v dlouhém sjezdu a tedy nejvyšším domácím závodem pro mladé vodáky.

 

Sjezdaři už mají za sebou kvalifikační závody v Liptovském Mikuláši a Špindlerově Mlýně, nedělní sprint v Hradci nad Moravicí bude posledním závodem, který ještě může změnit pořadí na prvních čtyřech místech v kvalifikační tabulce (nejlepší čtyři lodě v kategorii mají možnost startu na MS). Senioři o víkendu ještě bojovali na evropském šampionátu v Srbsku, pro Mistrovství světa se však tým může ještě změnit. Jistotu startu na nejvýznamnější sjezdové akci letošního roku nemá jistou třeba  kajakář Richard Hála, který v sobotu získal překvapivý bronz na evropském šampionátu. Balit na cestu do Německa nemusí ani čerství mistři Evropy v deblu Michal Šrámek – Lukáš Tomek. Ve hře je tedy stále hodně.

 

Juniorská kvalifikace se na rozdíl od té seniorské rozjíždí. Na Moravici se bude konat teprve třetí a čtvrtý kvalifikační závod. Poslední dva sprinty, kterými se nominace uzavře,| na mladé kanoisty čekají až na začátku července. Na Moravici však  půjde ještě o jedny mistrovské medaile a to o tituly mistrů republiky v závodě tříčlenných oddílových hlídek.

 

Rozpisy závodů na webu: http://rvp.results.cz/detail_akce.php?id=614

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF