Kanoe.cz

Na Moravici se rozhodne o reprezentantech pro MS ve sprintu

Víkendové sjezdy na Moravici budou velmi důležitými jak pro seniory tak i juniory. Na trati, která za více jak dva měsíce přivítá Mistrovství světa juniorů ve sjezdu, se bude rozdělovat mnoho důležitých bodů pro reprezentační nominaci.

V neděli přijde na řadu poslední třetí závod domácí kvalifikace na Mistrovství světa ve sprintu seniorů. Pro juniorské kanoisty budou velmi důležité oba víkendové závody. Sobotní dlouhý sjezd i nedělní sprint se počítají do nominace na červencové juniorské Mistrovství světa, které se právě na Moravici bude v Česku konat po dlouhých patnácti letech. Sobotní klasik je také Mistrovstvím republiky v dlouhém sjezdu a tedy nejvyšším domácím závodem pro mladé vodáky.

 

Sjezdaři už mají za sebou kvalifikační závody v Liptovském Mikuláši a Špindlerově Mlýně, nedělní sprint v Hradci nad Moravicí bude posledním závodem, který ještě může změnit pořadí na prvních čtyřech místech v kvalifikační tabulce (nejlepší čtyři lodě v kategorii mají možnost startu na MS). Senioři o víkendu ještě bojovali na evropském šampionátu v Srbsku, pro Mistrovství světa se však tým může ještě změnit. Jistotu startu na nejvýznamnější sjezdové akci letošního roku nemá jistou třeba  kajakář Richard Hála, který v sobotu získal překvapivý bronz na evropském šampionátu. Balit na cestu do Německa nemusí ani čerství mistři Evropy v deblu Michal Šrámek – Lukáš Tomek. Ve hře je tedy stále hodně.

 

Juniorská kvalifikace se na rozdíl od té seniorské rozjíždí. Na Moravici se bude konat teprve třetí a čtvrtý kvalifikační závod. Poslední dva sprinty, kterými se nominace uzavře,| na mladé kanoisty čekají až na začátku července. Na Moravici však  půjde ještě o jedny mistrovské medaile a to o tituly mistrů republiky v závodě tříčlenných oddílových hlídek.

 

Rozpisy závodů na webu: http://rvp.results.cz/detail_akce.php?id=614

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF