Kanoe.cz

Suchá Otava pořádné zamíchala nominací na ME

To, čeho se kanoisté dlouho obávali, se o víkendu na Otavě stalo skutečností. Vody v řece teklo skutečně naprosté minimum a závody se tak musely z divokého úseku mezi Čeňkovou Pilou a Rejštejnem přesunout o zhruba patnáct kilometrů níže, pod Sušici.  
Změna místa závodu přinesla i prodloužení tratě a především změnu vodního charakteru. Na velice mělké a naprosto klidné Otavě se i díky tomu oproti předchozím nominačním závodům hodně změnilo pořadí a to ve všech kategoriích. Na Otavě mezi Sušicí a Čepicí se velmi dařilo zkušeným závodníkům často veteránského věku, kteří změnu tratě zvládli lépe jak fyzicky tak i psychicky.
 
Žádná změna se však nestala na čele kategorie kajakářů. Ve velké formě se letos prezentuje osminásobný mistr světa Kamil Mrůzek, který ani o víkendu nenašel přemožitele. Mrůzek neprožil vloni a předloni nijak skvělé časy, v tomto roce se však podle svých slov cítí velmi dobře a v dlouhých závodech nemá konkurenci. „V posledních sezónách mě provázely zdravotní komplikace, letos po dlouhé době můžu trénovat naplno a i podle časů v tréninku to vypadá dobře. Doufám, že po dvou třech sezónách bych zase mohl na Evropě bojovat o individuální medaili,“ řekl už před dvěma týdny suverén kajakářské kategorie Kamil Mrůzek.
 
Další dvě vítězství v kategorii kajakářek si na své konto připsala také Anna Zástěrová. Dvaadvacetiletá dívka z Písku měla start na Mistrovství Evropy už dávno zajištěný a její forma dávala tušit, že se pojede až o druhé místo. Výsledek souboje o stříbrnou pozici asi nakonec leckoho překvapil. Velký návrat si totiž pro soupeřky přichystala bývalá reprezentantka a trenérka juniorské reprezentace Pavla Kneblová. Po devítileté pauze se olomoucká závodnice představila ve velice dobré formě a dvěma druhými místy si bezpečně zajistila postup na Mistrovství Evropy v Srbsku. Stejně jako Pavle v závodě kajakářek se vedlo jejímu manželovi a trenéru seniorské reprezentace Robertovi. Letos čtyřicetiletý kajakář, který podle svých slov jezdí pro radost, se po oba dny prosadil v kajaku na druhé místo za Kamila Mrůzka a i on může startovat na evropském šampionátu. O tom jestli se nakonec manželé Kneblovi v Srbsku objeví jako závodníci se zatím ještě neví a záleží pouze na jejich rozhodnutí.
 
Další zamotanou kategorií je i singlkánoe mužů. Po zranění svého partnera z deblu Romana Mornštejna si účast na Evropě o víkendu vyjel Petr Veselý. Pravověrný deblkanoista dokázal, že jeho příprava na singlu není vůbec špatná a dvěma druhými místy si zajistil místo v reprezentaci. Poprvé v kariéře nebude na vrcholné akci pětatřicetiletý Veselý startovat na kánoi dvojic, ale jednotlivců. Do Srbska ho doprovodí také Antonín Haleš, který právě v Srbsku loni získal stříbro na evropském šampionátu juniorů.
 
Poslední neznámou byla kategorie deblkanoistů, do níž letos Česká republika vyšle pouze tři lodě. Jistotu startu už měla dvojice Šrámek – Tomek, zbylá dvě místa vysela ve vzduchu. O to první si jasně řekla dvojice Lukáš Uncajtik (Pardubice) – David Lisický (Olomouc). Posádka, která měla hodně nepřesvědčivý start do sezóny na Otavě dvakrát zvítězila a právo startu strhla na poslední chvíli na svou stranu. Třetí do deblové party bude v Srbsku dvojice juniorů Jan Jílek - Daniel Suchánek z Vysokého Mýta, která Ibar poznala loni při evropském šampionátu.
 
Poslední kategorií, o níž ještě nebyla řeč, je singlkánoe děvčat. Zatím jedinou reprezentační kartu pro ME získala Hana Peterková z Českého Krumlova.
 
Na Otavě se také jelo Mistrovství republiky tříčlenných hlídek a výsledky v této disciplíně vypadají rok co rok hodně monotónně. V kajakových disciplínách dominovali závodnice a závodníci z Olomouce. V mužských kanoistických kategoriích (deblkánoe a singlkánoe) obhájili tituly borci z Pardubic. V poslední kategorii singlkanoistek si pro zlato dojela trojice z Českého Krumlova.
 
Opravené výsledky na stránkách LOKO Plzeň:
 
 
Potvrzení reprezentanti na ME ve sjezdu:
Kajak muži:
Kamil Mrůzek (Dukla Brandýs)
Tomáš Slovák (SK UP Olomouc)
Karel Slepica (SK UP Olomouc)
Richard Hála (SK Veselí)
 
Kajak ženy:
Anna Zástěrová (Písek)
Klára Paďourová (Vysoké Mýto)
 
Deblkánoe muži:
Michal Šrámek (Česká Lípa) – Lukáš Tomek (USK Praha)
Lukáš Uncajtik (Pardubice) – David Lisický (SK UP Olomouc)
Jan Jílek – Daniel Suchánek (Vysoké Mýto
 
Singlkánoe muži:
Tomáš Kejklíček (Pardubice)
Petr Veselý (VS Dolní Kounice)
Antonín Haleš (Český Krumlov)

 

Singlkánoe ženy:
Hana Peterková (Český Krumlov)

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF