Kanoe.cz

Vyschlá Otava rozhodne o složení reprezentace na Mistrovství Evropy

Sjezdaře na divoké vodě čekají o víkendu další závody Českého poháru. Pro řadu seniorských i juniorských závodníků půjde o vůbec nejdůležitější domácí závody jarní sezóny.

Na Otavě se o víkendu ukončí nominace na seniorské Mistrovství Evropy a junioři na Jihu Čech rozehrají kvalifikaci na Mistrovství světa, které se po dlouhých patnácti letech uskuteční na domácí vodě. Navíc se na Otavě pojede o tituly mistrů republiky v závodech družstev na klasické trati. Důvodů pozorně sledovat dění kolem jihočeské Sušice tedy bude více než dost.

 

Když se na podzim rozhodovalo o kalendáři závodů pro letošní sezónu, představa trenérů, kteří se rozhodli pro Otavu a poslední dubnový víkend, byla určitě jiná, než jaká je realita. Na technickou trať pod Čeňkovu Pilu se sjezdaři vrací každý rok a rádi. Otava, která jako jedna z mála českých řek není spoutána žádnou vodní nádrží, se na jaře mění v ráj vodáků, kteří si do sytosti užívají místní divoké vody. Jenže v letech, kdy zima je téměř bez sněhu a na jaře moc neprší, se z divoké Otavy stává vyschlé kamenné koryto. Letošní jaro je bohužel přesně takové a stejně jako v letech 2007, 2003 a 1998 se veledůležité boje o reprezentační dresy budou muset chtě nechtě přesunout jinam. Organizátoři do poslední chvíle budou čekat na to, kde příroda nakonec umožní uspořádání závodů, už nyní však oznámili na internetu změnu tratě. Na Otavě sjezdaři určitě zůstanou záleží však na množství vody jak daleko po proudu se bude muset start posunout. Definitivní verdikt o místě konání všech tří závodů však přijde asi až v pátek večer nebo v sobotu ráno.

 

Upravené rozpisy závodů na webu: http://rvp.results.cz/detail_akce.php?id=612  

1.SP Liptovský Mikuláš

info LM
Online výsledky
přenos na webu
ČT Sport živě
(finále s komentářem)

Záznam 1. SP
ČT Sport
po 25.6. 14:30

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF