Kanoe.cz

Česká Lípa bude mít poprvé v historii reprezentanty ve sjezdu na divoké vodě

Sjezdaři na divoké vodě mají za sebou první dva závody Českého poháru (ČP) pro letošní rok. Nejvyšší domácí soutěž se poprvé ve své historii jela na Slovensku a premiéra to byla vydařená, jakkoliv zimní počasí vodním sportům příliš nepřálo.

Sobotní a nedělní ČP konané na umělé slalomové dráze v Liptovském Mikuláši byly také součástí nominace na vrcholy mezinárodní sezóny. Po zimní pauze se příliš ve vodáckém světě nezměnilo, jedno velké překvapení se však objevilo a jmenuje se deblkánoe Michal Šrámek – Lukáš Tomek. Tito borci z České Lípy, kteří se věnovali spíše slalomu se před letošní sezónou rozhodli zaútočit na reprezentační dres ve sjezdu a jejich útok, to už v tuto chvíle je jisté, byl úspěšný. Nová posádka zaskočila všechny favority, včetně páté lodě loňského MS ve sprintu Marka Šálka s Janem Říhou, a oba své starty proměnila ve vítězství, čímž si s předstihem zajistili účast na Mistrovství Evropy ve sprintu a má nejlépe nakročeno i na červnové MS.

Podobný kousek jako Šrámkovi s Tomkem, tedy dvě vítězství, se povedl ještě singlkanoistovi Ondřeji Rolencovi z Pardubic a jeho oddílové kolegyni Radce Valíkové, která vyhrála v kategorii singlkanoistek. V kajakářských disciplínách se radost z triumfů rozdělila. V sobotu byl na dráze v Liptovském Mikuláši nejrychlejší olomoucký Karel Slepica. Mistr světa v hlídce z loňského roku v neděli o pozici klesl, zlato však zůstalo v Olomouci zásluhou Tomáše Slováka. V kajaku ženském se sobotní klání stalo kořistí další olomoucké stálice Kateřiny Vacíková. O den později se korytem pod Tatrami propletla nejrychleji Anna Zástěrová z Písku. Všichni zmínění si na Slovensku zajistili místo na květnovém Mistrovství Evropy v srbském Kraljevu na řece Ibar. Větší část reprezentační tajenky ve sprintu se doplní až za dva týdny po závodech ve Špindlerově Mlýně, kde se kvalifikace na Evropu uzavře. Už za týden se sjezdaři sejdou znovu a to na legendární Tanvaldské Kamenici, kde se rozehraje nominace na ME v klasickém neboli dlouhém sjezdu.

Nominační kritéria v článku na kanoe.cz: http://kanoe.cz/view.php?cisloclanku=2011012704&rstema=110&stromhlmenu=110

Výsledky závodů byly zpracovány slovenskou stranou. Po dodání budou vystaveny na webu www.kanoe.cz

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF