Kanoe.cz

Pod Tatrami se budou "divo honit" kanoisti o nominační body na MS ve sjezdu

Blíží se víkend a s ním se blíží ostré otevření závodní kanoistické sezóny. Letos začínají dříve sjezdaři a netradičně pod Tatrami rozehrají první bitvu o reprezentační trikoty pro Mistrovství světa a Evropy ve sjezdovém sprintu. Letošním vrcholem sezóny je nová soutěž, kterou je čistě sprintové Mistrovství světa (doposud se MS konalo vždy v dlouhém sjezdu i sprintu dohromady).

Jeho premiéra se odehraje na legendárním Eiskanalu v německém Augsburgu, odkud v roce 2003 přivezla dva tituly mistryně světa kajakářka Štěpánka Hilgertová. Samozřejmě Hilgertová reprezentovala  Česko ve slalomu, ale sjezdaři by se v půlce června určitě nezlobili, pokud by na její zlata navázali. Jedinou individuální medaili (bronz) z loňského Mistrovství světa by chtěl obhajovat olomoucký kajakář Tomáš Slovák, který jako jediný na světě získal individuální medaili na všech pěti předchozích mistrovstvích světa ve sjezdovém sprintu (sprint se přidal do programu MS až v roce 2002). Češi v Augsburgu budou navazovat také na dva tituly mistrů světa, které vylovily loni pod Pyrenejemi sprintová družstva deblkanoistů a kajakářů. Druhým respektive prvním vrcholem sezóny pak je květnové Mistrovství Evropy v srbském Kraljevu na řece Ibar, kde se pojede o tituly v dlouhém sjezdu i sprintu. Sjezdová sezóna 2011, tak bude poprvé opravdu hodně nabitá.

Česká sjezdová elita míří na nejvyšší české závody, tedy České poháry, do zahraničí vůbec poprvé od roku 1993. Trenérská rada české reprezentace však nevybrala umělou slalomovou dráhou v Liptovském Mikuláši, odkud pocházejí olympijské legendy Michal Martikán a Elena Kaliská, náhodou. Právě kanál pod Tatrami by měl simulovat dráhu v německém Augsburgu, navíc změna terénu pro naše sjezdaře po letech stále stejných tratí určitě nebude na škodu. Uvidíme, komu areál na Váhu přijde vhod. Jestli to budou „staří“ známý v podobě Kamila Mrůzka, Tomáše Slováka a dalších, kteří ještě pamatují Lipťák z dob federace, nebo naopak se na neznámé vodě prosadí mládí? Nechme se překvapit. 

Evropské a světové mistrovství konané ve dvou termínech si vyžaduje také různé pojetí nominace na tyto soutěže. V obou případech se započítávají dva nejlepší výsledky ze tří různých závodů. V tuto chvíli snad stačí pouze říci, že pro evropský šampionát se počítá jak sobotní, tak i nedělní závod v Liptovkém Mikuláši a do nominace na MS se započte pouze sprint nedělní. Bližší informace k nominačním kritériím do seniorské reprezentace najdete ve wordových souborech na stránce: http://kanoe.cz/view.php?cisloclanku=2011012704&rstema=110&stromhlmenu=110

Rozpisy víkendových prvních dvou ČP ve sjezdu na stránce: http://rvp.results.cz/detail_akce.php?id=593

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF