Kanoe.cz

Tonda Haleš je nejúspěšnější junior pMS juniorů ve sjezdu

(Dodány kompletní výsledky). Za velmi úspěšnou můžeme považovat generální zkoušku na Mistrovství světa juniorů ve sjezdu na divoké vodě, které se bude za rok konat v Hradci nad Moravicí a Opavě. Tou generálkou bylo dnes skončené předmistrovství MS, které se od pátku na severu Moravy jelo. Kromě pMSJ se v peřejích Moravice jelo také o juniorské a veteránské republikové tituly na klasické trati.

Třešničkou na vodáckém dortu byl pro necelou stovku  účastníků premiérový ročník Silesia Kanoe Maratonu, který provedl startovní pole nádherným údolím mezi Podhradím a Kylešovicemi v Opavě. Po závodní stránce se v předmistrovských závodech mimořádně dařilo reprezentantům ČR, se kterými letos přijely poměřit síly jen čtyři zahraniční výpravy. Pohled na stupně vítězů tak byl hodně radostný a určitě bychom se nezlobili, kdyby se v Opavě něco podobného opakovalo i za rok při MS juniorů 2011.

Nejúspěšnějším závodníkem nedělního předmistrovského závodu MS a MČR juniorů se na šestikilometrové trati stal kanoista Antonín Haleš, který dokázal zvítězit hned ve dvou kategoriích. Tonda „Bojler“ Haleš nejprve v singlu, což je jeho hlavní kategorie, oplatit Vladimíru Slaninovi porážku z nedávno skončeného ME juniorů a vyhrál. Chvíli po vítězství v singlu spolu s Radkem Pavlíkem si vše zopakoval a i na deblkánoi přidal druhý titul. Haleš svými výkony naznačil, že příští rok, kdy už nebude startovat v juniorských závodech, s ním budou muset počítat i seniorští soupeři. Singlkanoista z Českého Krumlova, který začal jezdit teprve vloni, korunoval skvělou sezónu, kterou už před týdnem na MEJ v Srbsku ozdobil stříbrem v dlouhém závodě. To, co bylo napsáno o Halešovi v singlu, beze zbytku platí i o kajakáři Richardu Hálovi. Osmnáctiletý závodník z Veselí nad Moravou před týdnem vyhrál na MEJ sprint a dnes na Moravici přidal zlato na klasické trati, kde dokázal porazit i legendu této disciplíny Kamila Mrůzka. Hálovi, podobně jako Halešovi, nestačil jen jeden kov a tak zaklekl do deblu s dalším úspěšným kajakářem Filipem Křišťanem (3. junior dnešního MČR juniorů) a společně pěkně prohnali deblové specialisty a získali bronz. V poslední lodní disciplíně, kterou byl kajak žen si vítězství zajistila Klára Paďourová, která na trati na dálku bojovala hlavně s belgickou závodnicí Natashou Mertensovou, které v cíli nadělila devět vteřin, vybojovala vítězství a k tomu i republikový titul. Pro juniorského trenéra Tomáše Kutého musí být pohled do výsledků skutečně radostný. Kromě úspěšného Hály, Haleše nebo Křišťana, kteří už v juniorech končí, tu jsou další závodníci, kteří  tyto borce příští rok při MS nahradí. Vítězná kajakářka Paďourová, druhý junior na kajaku Šrámek i mistr Evropy v singlu Vladimír Slanina budou oporami juniorského týmu ještě dva roky a také deblkanoisté Suchánek s Jílkem a Smolka s Jelínkem mezi juniory nekončí.

Ke kladům předmistrovských závodů připočtěme velmi kvalitní organizaci pořadatelů v čele s Tomášem Slovákem a Robertem Kneblem a obětavé pomoci všech opavských závodníků, funkcionářů a rodičů z klubu KK Opava. Závěrem ještě připomeňme další velký úspěch, kterým byl první ročník Silesia Kanoe Maratonu. Závod na 26 kilometrů z Vítkova Podhradí do Opavy Kylešovic zavedl závodníky na jednu z nejhezčích řek v Česku. Na osm desítek kajakářů, kanoistů, raftařů a dalších pádlařů překonalo šest jezů, řadu peřejí a skoků a mnoho z nich poprvé v životě objevilo podmanivou krásu Moravice. V čase lehce pod hodinu a půl se vítězem premiérového ročníku stal překvapivě kajakář Karel Slepica, který čtyři kilometry nad cílem utrhl osminásobného mistra světa ve sjezdovém kajaku Kamila Mrůzka a s bezpečným náskokem dojel do Kylešovic jako první. Až více než dvě hodiny po vítězi dojela do cíle poslední posádka, která ani tak nezanevřela na Moravici a naopak stejně jako všichni ostatní účastníci se už těší na další ročník Silesia Kanoe Maratonu, který doplní program MS juniorů 2011 v Opavě.

Info o pMSJ na stránce: www.canoe2011.com
Informace o premiérovém Silesia kanoe maratonu najdete na stránce www.kanoemaraton.cz 

- Výsledky závodů na Moravici:

Pátek - PMSJ hlídky na klasické trati
Pátek . MČR dorostu hlídky na klasické trati

Sobota - PMSJ sprint
Sobota - 7. ČP žáků ve sprintu
Sobota - Veřejný sjezd ve sprintu
Sobota - Silesia Kanoe Maraton

Neděle - PMSJ klasik
Neděle - MČR dorostu v klasiku
Neděle - 8. ČP žáků v klasiku
Neděle - Veřejný sjezd v klasiku

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF