Kanoe.cz

Týmy Olomouce a Pardubic znovu nejrychlejší v republice

Na kanále v Českém Vrbném se o víkendu jely závody Českého poháru ve sjezdu na divoké vodě. Dvě sprintová klání v sobotu rozšířilo ještě Mistrovství republiky tříčlenných sprintových družstev a také MČR veteránů ve sprintu.

Ve skvělé formě se v Českých Budějovicích ukázal juniorský kajakář Richard Hále, který v obou víkendových startech zvítězil a spolu s triumfem ve sprintu v Roudnici nad Labem už natáhl vítěznou šňůru na tři závody. Podobně jako Hála se vedlo v singlkánoi pardubickému Ondřeji Rolencovi a také dvojici Jan Říha a Marek Šálek. Pouze v ženském kajaku nevyhrála oba sprinty jedna a ta samá závodnice. V sobotu byla nejrychlejší ženou olomoucká Kateřina Vacíková, kdežto v neděli vyhrála její oddílová kolegyně Lenka Lagnerová.

V sobotu večer se po dlouhém závodním programu jely závody tříčlenných sprintových hlídek. Výsledky těchto krátkých sjezdů se příliš nelišily od MČR v dlouhém sjezdu. Jako obvykle v kajakových disciplínách dominovali družstva Olomouce a v kanoistických disciplínách byly nejlepší týmy Pardubic. V poslední kategorii - singlu žen – si zlato vyjelo družstvo Českého Krumlova.

Závody na začátku prázdnin jsou vždy posledním testem formy pro juniory před jejich vrcholem sezóny. Ten letošní mezinárodní top závod se uskuteční už za dva týdny a to v srbském Kraljevu, kde se tentokrát pojede o evropské tituly. Kromě Hály se v dobrém světle ukázali i další reprezentanti, třeba další kajakář Filip Křišťan (4. a 5. místo) nebo kajakářka Klára Paďourová, která dojela druhá a třetí v kategorii kajakářek. Jak se bude naší výpravě dařit se dozvíme už zanedlouho.

Výsledky závodů: sobotní 9. ČP, MČR družstev, nedělní 10. ČP

 

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF