Kanoe.cz

Ve víru o MS ve sprintu

Před námi je opět víkend a s ním další veledůležitý dvojzávod ve sjezdu na divoké vodě. Poté, co se minulý týden vybrala reprezentace pro MS seniorů v klasickém sjezdu, se tentokrát rozhodne o účastnících MS ve sprintu.
Dějištěm finální kvalifikace bude v sobotu a neděli řeka Svratka pod Vírskou přehradou. Původně měla kvalifikace na MS vypadat úplně jinak a sjezdaři měli závodit spolu se slalomáři na Labi pod Špindlem. Jenže všechno, kvůli nevyjasněné výjimce pro pořádání kanoistických závodů, dopadlo jinak a obě disciplíny musely hledat nové místo pro závody Českého poháru. Zatímco slalomáři vzali za vděk kanálem v Praze Tróji, tak sjezdaři se rozhodli pro Svratku ve Víru.
V tomto roce se do reprezentačního družstva ve sprintu počítají nejlepší dva výsledky ze tří závodů. První z nominačních klání se jelo už před měsícem na trati ve Valašském Meziříčí. Zbylé dva závody jsou před závodníky o tomto víkendu. Výsledky ve sprintu bývají mnohem méně předvídatelné a šanci na postup mají i závodníci, kteří se prvního závodu vůbec neúčastnili. Už teď je však jasné, že všichni favorité se tentokrát na startu nesejdou. Kvůli soustředění v místě MS ve španělském Sortu, se závodů nezúčastní nejlepší kajakářka Kateřina Vacíková.

Rozpis závodů je pro oba dny stejný a najdete ho na rvp.results.cz

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF