Kanoe.cz

Tři tituly mistra ČR pro Rygla

Víkend divoké vody na Lipně, byl důležitý také pro sjezdaře. V sobotu se rozdělovaly mistrovské medaile v dlouhém sjezdu a v neděli se jel republikový šampionát ve sprintu. Během dvou dnů se událo hodně zajímavých věcí a jednou z nich byl zisk tří titulů pro singlíře a deblíře Marka Rygla. Přidáno video z tratě závodu.
Rygel nejprve zvítězil v sobotním klasiku na singlkánoi, poté přidal zlato na deblu s Lukášem Uncajtikem, v neděli vybojoval další singlové zlato v krátkém závodě a až ve čtvrtém závodě, kterého se účastnil, podlehl. Ve sprintu deblů vyhrál Roman Mornštejn s Petrem Veselým a na Rygla s Uncajtikem zůstalo jen stříbro. Druhým zajímavým momentem byl mužský kajak, kde prodal výbornou formu a letní přípravu Václav Lagner. Kajakář, kterému těsně v květnu unikla nominace na ME na Lipně ukázal sílu a vyhrál nejprve dlouhý závod a v neděli jasně ovládl i sprint. Zajímavé bylo i stříbro reprezentačního trenéra Roberta Knebla v dlouhém sjezdu. Hodně dobrý výsledek zajel také junior Richard Hála, který bere ve sprintu bronz. Mistrovský double zaznamenala i olomoucká kajakářka Kateřina Vacíková. O prvenství naší jedničky nebylo pochyb v dlouhém sjezdu, ve sprintu však musela bojovat do posledních metrů s oddílovou kolegyní Petrou Slovákovou.

 

 

Pro sjezdaře se na Lipně, stejně jako pro slalomáře, uzavřel letošní seriál českých pohárů. Reprezentační výběr se však za dva týdny vydává do Španělska na soustředění do dějiště příštího MS v Sortu. Zbytek podzimní sezóny pak bude ve znamení říčních maratonů a největšího vodáckého podniku v ČR – Krumlovského vodáckého maratonu.
Výsledky nedělního MČR ve sprintu
Výsledky sobotního MČR v dlouhém sjezdu

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

AusOpen 2017

Kanoista divoké vody 2016

SP 2016 Tacen

logo Tacen2016

Tacen (SLO)
9. - 11. 9. 2016

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF