Kanoe.cz

Sprintové hlídky ovládly Pardubice a Olomouc

Napilno měli sjezdaři o uplynulém víkendu v Českých Budějovicích. Na kanále v Českém Vrbném se jely dva závody českého poháru, Mistrovství republiky sprintových družstev a také MČR ve sprintu veteránů. Mistrovství republiky sprintových družstev dopadlo podobně jako to v dlouhém závodě.
Jan Pischek z PardubicV kanoistických kategoriích triumfovaly týmy Pardubic, v mužském i ženském kajaku vyhrály družstva Olomouce. Z individuálních závodů stojí za vyzdvihnutí výkon Richarda Hály z Veselí v mužském kajaku. Juniorská naděje v sobotu překvapila řadu favoritů a dojela druhá. Mladý kajakář se dva týdny před Mistrovstvím světa představil ve výborné formě a po první jízdě dokonce vedl. V druhém kole však zmobilizoval síly Tomáš Slovák, hodně se zlepšil a Hálu přeci jen porazil. První vítězství v kariéře v neděli zaznamenal další kajakář Václav Lagner. Dvě prvenství si z kalných vod Vltavy vysloužili deblíři Marek Šálek s Janem Říhou a také kajakářka Petra Slováková. V mužském singlu se ze sobotního vítězství radoval Lukáš Novosad, který předstihl Marka Rygla. V neděli si oba závodníci pořadí prohodili.    
 
            Tři odvážné závodnice se postavily i na start ženské singlkánoe, v níž si nejlépe vedla juniorka Radka Valíková. Pohodový průběh závodů nemohl narušit ani vytrvalý déšť, který přišel v sobotu odpoledne. Na domácí půdě spolu s kamarády oslavili úspěchy čeští reprezentanti, kteří přivezli minulý týden medaile z Mistrovství Evropy v Itálii. Víkend v Budějovicích se vyvedl a pomohlo tomu i jasně nejširší startovní pole, které se letos ve sjezdu sešlo. V nejbližší budoucnosti čeká na sjezdaře Mistrovství světa juniorů ve Švýcarsku, na které odjíždí český celek už v pátek. Naši junioři budou obhajovat pozici nejlepšího týmu z posledního šampionátu v USA. Pro ostatní přijdou kratší závodní prázdniny, které skončí na konci srpna při MČR ve sprintu a klasickém sjezdu na Lipně.
 

Výsledky MČR sprintových družstev
Výsledky 9. ČP ve sprintu
Výsledky 10. ČP ve sprintu

Fotogalerie

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF